Zsebkalauz egyetemistáknak: 5 csendes hely tanuláshoz

Komoly segítség lesz ez azok számára, akik csendes tanulásra alkalmas helyre vágynak Budapesten. Most olyan helyeket mutatunk be, ahol egyedül vagy akár többen is nyugodtan összeülhettek tanulni.

Nemcsak a nemrég a fővárosba költözött hallgatóknak, de néha a tősgyökeres budapestieknek is nehéz olyan csendes zugokat találni a városban, ahol akár órákon át zavartalanul dolgozhat vagy tanulhat. Ezért összeírtunk 5 olyan helyet, amik szerintünk a legideálisabbak lehetnek az ilyen helyzetekben.

Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár

A több mint száz éves, hatalmas termekkel rendelkező könyvtár az egyetemisták egyik legkedveltebb tanulóhelye. De nem csak azért ideális, mert itt tényleg csönd van. A számos olvasószoba, karzat és zug mellett a könyvtárnak olyan részei is vannak, amik még a legmotiválatlanabbaknak is meghozza az olvasáshoz a kedvet. Ha szeretitek a régi, kastélyokat megszégyenítő díszes hangulatot, akkor a Fészekként emlegetett könyvtárrész a legjobb választás. A negyedik emeleten, a lépcsőháztól a bölcseleti olvasóterem felé mutató nyilakat követve garantáltan olyan érzés lesz a tanulás, mintha egy varázslatos mesébe kerültetek volna.

 

Tumblr / bloodzoso

 

Madal Cafe

Az elmúlt évek nagy kedvence ez az angol és magyar kézműves pörkölésű kávék újhullámos kávézója. Sokan munka vagy az egyetem miatt ülnek be ide, így tökéletes választás, ha csendes körülmények között szeretnétek tanulni. A kifejezetten modern és letisztult környezet mellett könnyen lehet a feladatokra koncentrálni, és nem mellesleg finom kávékat kapni.

 

Fülöp Máté

 

Károlyi-kert

Érdemes kihasználni az utolsó heteket, amíg kellően meleg van ahhoz, hogy akár egy parkba kiülve még órák múlva sem fáztok. A friss levegőn amúgy is sokkal jobb tanulni, így hát irány a természet! A Károlyi-kert kanyargós ösvényei mentén elhelyezett padokon kellemesen lehet olvasni és tanulni, feltéve, ha nincs épp lemerülőben a telefonotok. Egyébként néhány asztal is található a kertben, ha beadandó vagy házi feladat írásához több felületre lenne szükségetek. Elhelyezkedése miatt pedig könnyen beszerezhető akár egy kávé vagy ebéd is, ha sok időt szándékoztok ott eltölteni.

 

Kriza Márton

 

Csendes Létterem

Egy igazi BTK törzshely, aminek már csak a különleges kinézete is inspiráló. Igaz, itt nem feltétlenül lehet olyan sokáig csendben és nyugalomban tanulni, de a 16 órakor nyitó romkocsma tökéletes helyszín lehet egy hamarosan esedékes vizsga homályos részeinek megvitatására a szaktársakkal.

 

V. kerület - ittlakunk.hu

 

Kelet Kávézó

A budai oldal egyik legnépszerűbb kávézója, ahol az ottani miliőbe csöppenve úgy érezhetitek magatokat, mintha korunk egyik népszerű írója készülne nekikezdeni legújabb művének. Az egész kávézó könyvespolcokkal van végig pakolva, amiről csere fejében bármelyik könyvet el lehet vinni. Azonban a hely népszerűsége miatt néha csak igen nehezen lehet egy szabad asztalt találni, de megéri oda is ellátogatni.

 

Béres Márton

Bónusz tippek

Kültéri terek közül bár csak a Károlyi-kertet írtuk a listára, azonban számos más parkot is lehet találni, ami szintén ideális a tanulásra. Múzeumok kertjeiben, vagy szűk utcák között elrejtett kis parkokban is megtalálhatjátok a számotokra legalkalmasabb kiülős helyeket.

Ezen kívül érdemes megnézni a saját egyetemeitek könyvtárait is, amiket diákigazolványotokkal ingyenesen használhattok. Emellett a tanulmányaitoknak megfelelő szakirodalmat is nagyobb számban fogtok ott találni.

Hozzászólások

„A naplemente és a csillagos égbolt is lefordítható a fizika nyelvére” – így szeretteti meg diákjaival a természettudományokat a fizika-kémia-biológia tanár

Piros pontokkal, újraírható dolgozatokkal és jól időzített dicséretekkel igyekszik megszerettetni a természettudományokat diákjaival Galyó Tünde. A biológia-kémia szakos pedagógust néhány éve váratlanul kérték fel fizikatanárnak, ő pedig a feladatot nemcsak elvállalta, hanem munka mellett fizikatanári diplomát is szerzett. Szerinte a fizikát, a kémiát és a biológiát nem bemagolni kell, hanem felfedezni – és ehhez sokszor előbb a diákok önbizalmát kell felépíteni, mint a tantárgyi tudását.

Rubovszky Rita: „A végén egészen biztosan nem kapnak több pénzt az egyházi iskolák”

Nem az állami és egyházi iskolák szembeállítása, hanem az oktatási rendszer valódi problémáinak kezelése kell, hogy meghatározza a következő évek oktatáspolitikáját – erről beszélt Rubovszky Rita, aki szerint a társadalmi leszakadás, a gyerekek megváltozott igényei, a pedagógusok túlterheltsége és a finanszírozási rendszer finomhangolása fontosabb kérdések, mint az ideológiai viták.

„Nem válhatnak bűnbakká az SNI-s és BTMN-es gyerekek” – utcára vonulnak az integrált oktatás feltételeiért az érintett szülők

Június 19-én, pénteken országos demonstrációt tartanak Budapesten az integrált oktatás feltételeinek biztosításáért. A szervezők szerint a magyar közoktatás jelenleg nem képes megfelelő támogatást nyújtani sem a sajátos nevelési igényű (SNI), sem a beilleszkedési, tanulási és magatartási nehézséggel (BTMN) élő gyerekeknek, miközben a problémák következményeit a diákok, a szülők és a pedagógusok viselik.

Többször ütötte gyomorszájon diákját az esztergomi ferences iskola prefektusa, a szülők szerint rendszeresek a megalázó büntetések az intézményben

Saját bevallása szerint is elvesztette az önuralmát az esztergomi Szent Antal Ferences Gimnázium és Kollégium egyik prefektusa, amikor egy diák fegyelmezése közben a zuhanyzóba vonszolta a fiút, majd többször gyomorszájon ütötte. A Telex cikke az eset nyomán arról is írt, hogy az intézményben a pedagógiai eszköztár része a megalázó büntetés.