Zenészekkel kampányol a bullying ellen az UNICEF

A STRAND Fesztivál kivetítőin is ilyen plakátokkal találkozhattok.

  • Székács Linda

A magyar középiskolások 85 százalékát zaklatták már az iskolában, 66 százalékukat pedig rendszeresen érte vagy éri fizikai, lelki vagy verbális erőszak kortársaitól - derül ki az UNICEF Magyarország 2022-es felméréséből.

A gyermekjogi szervezet éppen ezért kampányt indított, hiszen alig néhány nappal az iskolakezdés előtt különösen fontos felhívni a figyelmet az iskolai bántalmazás ártalmaira, továbbá arra is, hogy érdemes segítséget kérni, ha valakit fizikai, verbális, vagy online zaklatás ér. Manapság ugyanis már nem ritka, hogy míg a digitalizáció megjelenése előtt a tanítás után a diákok megszabadulhattak a zaklatóiktól, mostanra már úgymond "hazaviszik" a bántalmazást, mert az online térben tovább folytatódik, ami az iskolában elkezdődött. Az sem ritka ráadásul, hogy a bántalmazás már a 6-10 éves korosztálynál is jelen van, a napi szinten zaklatásnak kitett gyerekek pedig inkább otthon maradnak, hosszabb távon pedig a mentális egészségükre is negatív hatást gyakorol, ha egy diáktársuk csúfolja, bántja őket.

"A gyermekvédelmi szervezet fő célja a szülők és pedagógusok figyelmének felhívása a téma fontosságára és a probléma súlyosságára, a segítségnyújtás, valamint az érintett gyerekek támogatása" - szerepel a felhívás honlapján.

A #NENÉZZFÉLRE nevű kampányban éppen ezért zenészekkel igyekeznek felhívni a figyelmet a bántalmazás megelőzésére. Felszólalt például Lil Frakk, Halott Pénz, T. Danny és a Bagossy Brothers Company is, akiknek a kampányait az Index szerint négy napon keresztül láthatják a STRAND Fesztivál összes színpadának kivetítőjén a fesztiválozók.

 

 

Hozzászólások

Ingyenes próbaérettségi 2026: az összes feladatlap és megoldókulcs egy helyen

Február 14-én több száz diák írta meg a Studium Generale próbaérettségijét az ország több pontján. A diákok matekból, történelemből és pénzügyi-számvitel ügyintézésből mérettethették meg magukat közép- és emelt szinten is az éles érettségi vizsgához hasonló szituációban. Mutatjuk a feladatlapokat és a megoldókulcsokat, ha lemaradtatok a próbavizsgáról, de otthon tesztelnétek a tudásotokat.