A Gorgon Cityvel indult az idei STRAND Fesztivál Zamárdiban

Augusztus 23-án kitárta a kapuit az idén 10 éves STRAND Fesztivál, ami ebben az évben főként magyar előadókkal várja a bulizni vágyókat.

  • Székács Linda

Azahriah, Beton.Hofi, Follow The Flow, Margaret Island, Valmar - ez csak néhány azok közül az előadók közül, akik ott lesznek az idei STRAND Fesztiválon.

A rendezvény idén a tervezettnél egy nappal korábban, augusztus 23-án kezdődött Zamárdiban a brit Gorgon City nevű formáció bulijával, a pénteki napra pedig már minden jegy elkelt. A szervezők a közösségi oldalakon már figyelmeztették is a fesztiválozókat, hogy a hosszú sorakozás elkerülése érdekében érkezzenek időben.

 

❗Kedves STRANDolók! Ma teltházas napunk van, nagyon sokan érkeztek a mai programokra, bérletesek és napijegyesek...

Posted by Strand Fesztivál Official on Wednesday, August 23, 2023

A fesztivál egyébként augusztus 23-tól (szerda) augusztus 26-ig (szombat) tart, ebben a néhány napban viszont akár a 34 fokot is elérheti a hőmérséklet. A legtöbb megyére másodfokú figyelmeztetést adtak ki, ezért mindenképp figyeljetek arra, hogy legyen nálatok naptej, fejfedő, és természetesen kellő mennyiségű folyadék, hiszen a tömegben állva ekkora hőségben nagyon könnyen rosszul lehettek.

A fesztiválozókat egyébként közvetlen vonatokkal és kedvezményes, korlátlan számú utazásra használható 7 napos jeggyel a MÁV is segíti. A lehetőségekről ide kattintva tájékozódhattok.

 

Hozzászólások

„Nem a betűkkel kellene kezdeni az olvasást” – Fóti Péter szerint a gyerekek nem úgy tanulnak, ahogy az iskola tanítja őket

Fóti Péter oktatáskutató az alsó tagozatos oktatás egyik alapvető hibájának látja, hogy a tanulást a betűk, a szótagok és a számjegyek megtanításával kezdi, miközben a gyerekek természetes módon először mindig az összefüggéseket és a jelentést értik meg. Szerinte az olvasás, az írás és a matematika tanításában az összefüggések megértésének kellene megelőznie a részek elemzését, ami az alsós pedagógia gyökeres átalakítását is szükségessé teszi. Vélemény.

Nyolcszáznál is több kiadvány érkezett a kormány tankönyvpályázatára, a minisztérium a 45 milliárdos szerződést is felülvizsgálta

A tankönyvpiac átalakításának első kézzelfogható lépéseiről számolt be az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium. A tárca szerint több mint 800 kiadvány érkezett a tankönyvkínálat bővítését célzó pályázatra, emellett felülvizsgálták a KELLO és az Alföldi Nyomda között kötött, 45 milliárd forintos keretmegállapodást is. A minisztérium szerint mindez a pedagógusok szabad tankönyvválasztásának visszaállítását készíti elő.

Bérrendezést és rendszeres érdekegyeztetést kérnek a bölcsődei dolgozók – megkezdődtek a tárgyalások a minisztériummal

Nem szeretne kimaradni a bölcsődéket érintő szakmai egyeztetésekből a Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezete – ezt is jelezték Kereki Judit államtitkárnak. Az egyeztetésen szó volt a bölcsődei bérek rendezéséről, az intézmények finanszírozásáról, illetve egy rendszeres ágazati érdekegyeztető fórum létrehozásáról is.