Egyetemista lesz Galamb Alex, a mélyszegénységből kitört cukrász

A Tokaj-Hegyalja Egyetem hallgatója lesz szeptembertől a Sütni jó! Alapítvány működtetője.

  • Tornyos Kata

Korábban írtunk arról, hogy technikusi képesítést szerzett, tanítóképző szakra felvételizett Galamb Alex, a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei fiatal pék, aki 2023-ban az év embere lett. A Sütni Jó! Alapítványt működtető roma származású férfi mélyszegénységből tört fel, majd vált sikeres pék- és cukrász mesterré.

Az év embere szerdán felvételt nyert a Tokaj-Hegyalja Egyetem tanító szakára, ahol államilag támogatottan és levelező tagozaton fog tanulni szeptembertől – írta meg a Boon.hu.

Sűrű lesz számára az elkövetkező négy év, mert egy cukrászdában dolgozik, mellette pedig az alapítványán keresztül is rendszeresen segít rászoruló, hátrányos helyzetű gyerekeken, legyen szó adományokról vagy mentorálásról.

 

Hozzászólások

A levelezős hallgatók szerint méltánytalan, hogy ők nem kapnak országos utazási kedvezményt, petíciót indítottak

A petíciót kezdeményező szerint a levelező képzésben tanulók jelentős része teljes munkaidő mellett, családot nevelve vagy más kötelezettségek mellett végzi tanulmányait, miközben rendszeresen kell utazniuk konzultációkra, vizsgákra, kötelező jelenléti órákra, laborfoglalkozásokra és szakmai gyakorlatokra is. Ezért kéri arra a kormányzatot, hogy gondolja újra a szabályozást.