Legalább 13 gyermek halt meg kanyarójárvány gyanúja miatt a szudáni menekülttáborokban

Az országban zajló polgárháború miatt kényszerültek a gyerekek a táborokba.

  • Tornyos Kata

„A helyzet kritikus. A gyermekeknél a kanyaró gyanúja és az alultápláltság a legsürgetőbb egészségügyi problémák” – mondta az Orvosok Határok Nélkül (MSF) szudáni szervezete a CNN szerint.

 

A szudáni fehér-nílusi állam egyre több embert fogad be, akik a konfliktus elől menekülnek. Kilenc táborban százezreknek adnak otthont, főleg nőknek és gyerekeknek. Június 6. és 27. között a civil szervezet 223 kanyarógyanús gyermeket kezelt a fehér-nílusi táborokban, hetvenkettőt– köztük a 13 elhunytat – utaltak be két általa támogatott klinikára.

 

A civil szervezet arról tájékoztatott, hogy júniusban összesen 3145 beteget fogadtak a két klinikára, és hozzátette: „mivel egyre többen érkeznek, sürgős szükség van a segítségnyújtás növelésére,  és az olyan szolgáltatások bővítésére, mint a védőoltások, élelmiszer, menedék, víz és higiénia."

 

 

 

Hozzászólások

Ingyenes próbaérettségi 2026: az összes feladatlap és megoldókulcs egy helyen

Február 14-én több száz diák írta meg a Studium Generale próbaérettségijét az ország több pontján. A diákok matekból, történelemből és pénzügyi-számvitel ügyintézésből mérettethették meg magukat közép- és emelt szinten is az éles érettségi vizsgához hasonló szituációban. Mutatjuk a feladatlapokat és a megoldókulcsokat, ha lemaradtatok a próbavizsgáról, de otthon tesztelnétek a tudásotokat.