Kell egy darabka történelem? Eladó Napóleon börtönének kulcsa

Elárverezik Napóleon börtönének kulcsát, a császár rajongóinak átszámítva kétmillió forintnyi összeggel kell számolni, ha szeretnék megszerezni a többszáz éves darabot.

  • MTI

Napóleon Szent Ilona-szigeti börtönének kulcsát árverezi el a brit Sotheby's aukciósház. Egy közlemény szerint a fémkulcs egy skóciai házból került elő és valaha Napóleon hálószobájának ajtaját zárta. Úgy tudni, hogy a család, amely sok éven át őrizte a kulcsot mindig tudta, hogy megvan valahol, de csak most találták meg.

Hogy került a kulcs Skóciába?

Miután Bonaparte Napóleon 1821-ben halt meg, Charles Richard Fox brit katonatiszt a szigetről magával vitte a kulcsot Skóciába és az édesanyjának adta, aki nagy rajongója volt a francia hadvezérnek. A brit katonatiszt családja most megtalálta a kulcsot és úgy döntöttek, hogy elárverezik.

Aki szeretné megszerezni a különös tárgyat, annak igyekezni kell, ugyanis az aukció négy napig tart, az előzetes becslés alapján 5000 fontra (kétmillió forintra) értékelt kulcsra csütörtökig lehet licitálni.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Már most 33 fokos sok tanterem, a szabályozás a hideget kezeli, a hőséget nem

Még mintegy három hét van hátra a 2025/2026-os tanévből, de már most sok iskolában 30-33 fokos tantermekben írják az utolsó témazárókat a diákok. A szellőztetés, a sötétítő, és a kereszthuzat a helyzeten nem sokat segít, klíma a visszajelzések alapján csak kevés helyen van. Ráadásul jogszabályok nem foglalkoznak azzal, hogy legfeljebb hány fok lehet a tanteremben.

Nem száz százalékban kapnák vissza az önkormányzatok az iskolákat – sem a tankerületeket, sem a Klebelsberg Központot nem akarja beszántani a kormány

Nem megszüntetni, hanem radikálisan átalakítani szeretné a kormány a Klebelsberg Központot és a tankerületi rendszert – ez hangzott el a szerdai sajtótájékoztatón. A tervek szerint az iskolaigazgatók nagyobb önállóságot kapnának, az önkormányzatoknak és helyi közösségeknek pedig ismét lehetne beleszólásuk az iskolák működésébe.

Egyértelműsítette Lannert Judit: nem lesznek iskolabezárások a kistelepüléseken, pedig soha nem született még ilyen kevés gyerek

Nem tervez a kormány kistelepülési iskolabezárásokat – erről beszélt Lannert Judit kedden az Országgyűlésben. A miniszter ugyanakkor arról is beszélt, hogy a demográfiai helyzet miatt hosszú távon át kell gondolni az iskolarendszer fenntarthatóságát. Szerinte vannak olyan járások Magyarországon, ahol évente már száz alatt van a megszülető gyerekek száma.