Izgalmas kvízjáték: melyik szakma létezik, melyik nem?

A mai cifrábbnál cifrább állás- és szakmanevekből el tudjátok dönteni, hogy melyik valódi és melyik kitalált? Létező álláshirdetésekből válogattunk, lássuk meg tudunk-e téveszteni benneteket.

  • Eduline

Itt találjátok a tesztet:

Az eredményért görgessetek a lap tetejére.

Ha több teszet is kipróbálnátok, kattintsatok ide.

Mennyire ismeritek a görög isteneket? Ebből a tesztből megtudhatjátok

Emlékeztek még a görög istenekre? Tesztünkben a görög istenhit főbb alakjaira kérdeztünk rá.

Tetszett a cikk? Iratkozz fel hírlevelünkre

Ha szeretnéd megkapni legfrissebb cikkeinket az érettségiről, az egyetemi-főiskolai és a középiskolai felvételiről, ha érdekelnek a felsőoktatás, a közoktatás, a nyelvoktatás és a felnőttképzés legfontosabb változásai, iratkozz fel hírleveleinkre.

Hozzászólások

„Nagyon gyorsan beszélnek, ha több szót kell beírnom másodpercek alatt, mindig elveszek” – a hallott szövegértés volt a legnehezebb az emelt angolérettségin

Összességében korrekt volt az idei emelt szintű angolérettségi, nem tartogatott sok meglepetést, és „csak egy kicsit volt nehezebb” mint a tavalyi középszintű feladatsor a megkérdezett diákok szerint. Csak a hallott szövegértés tempója volt gyors, és több helyes válasz is lehetséges volt.