Nehezen osztjátok be az ösztöndíjat? Ez az ingyenes app segíthet

Hónap végére elfogy az ösztöndíj és/vagy a zsebpénz? Szeretnétek átlátni a kiadásaitokat és bevételeiteket? Appajánló következik.

  • Eduline

Ezzel a kiadáskezelő alkalmazással egyszerűen nyomon követhetitek a pénzügyeiteket, rendszerezhetitek a bevételeiteket és kiadásaitokat.

Google Play

Az alkalmazást nagyon egyszerű használni: ha beérkezik egy összeg vagy vásároltok valamit, rögzítsétek a tranzakciót a megfelelő kategóriában. A rendszeres napi költségekhez sablonokat is készíthettek, illetve a számlák menüpontban a fix rendszerességű kiadásaitokat is – például lakbér vagy rezsi – nyilvántarthatjátok.

Az appon belül az adataitokból készült statisztikákat és kimutatásokat is áttekinthetitek.

Négy ingyenes alkalmazás, amellyel könnyebb lesz a szorgalmi időszak

Kezdődik a szorgalmi időszak, ezért most összegyűjtöttünk négy olyan alkalmazást, amely minden egyetemista számára hasznos lehet a következő hónapokban.

Hozzászólások

A jóval magasabb ösztöndíjak miatt sem szeretnének a diákok visszatérni a KEKVA előtti rendszerhez a Corvinuson

A diákok szerint a két-háromszoros ösztöndíjak miatt a mostani rendszerben kevesebbet kell az egyetem mellett dolgozniuk, az oktatók nagyobb önállóságot szeretnének, a többi dolgozó pedig örülne már annak, ha már az egyeztetésekbe is aktívan belevonnák őket - ez derült ki azon a fórumon, melyet a Corvinuson tartottak azzal kapcsolatban, hogyan működjön az egyetem a KEKVA-időszak után.

Miért van kétszer annyi SNI-s diák Békésben, mint Borsodban? – a korai fejlesztésre szoruló gyerekek 30 százaléka „láthatatlan”

Miközben Békés vármegyében minden hatodik általános iskolás sajátos nevelési igényűnek számít, addig Borsod-Abaúj-Zemplénben csak minden tizenhatodik gyerek kap ilyen diagnózist a KSH friss adatai szerint. A különbség első ránézésre azt sugallhatná, hogy egyes térségekben sokkal több az érintett diák, Lannert Judit és Kereki Judit egy régebbi kutatása szerint azonban a számok inkább az ellátórendszer állapotáról, a diagnózishoz való hozzáférésről és a szakemberhiányról is árulkodnak.