600-700 ezer forintot is kereshetnek a jövőben a kezdő orvosok

Ugyanis azzal, hogy miniszterelnök elfogadta a Magyar Orvosi Kamara (MOK) bértábla javaslatát, emelkednek az orvosi fizetések.

  • Eduline/MTI

A soha nem látott béremelést tartalmazó bértáblát, javaslatot a kormány elfogadta - jelentették be -, az erről szóló törvényjavaslatot hétfőn benyújtják az Országgyűlés elé. 

Eredetileg a kormány egy három évre ütemezett emelésben gondolkodott, jövőre 80, a rákövetkező években pedig 20-20 százalékban. Bár azt nem tudni, hogy végül ebben állapodtak-e meg, a Magyar Orvosi Kamara későbbre ígért tájékoztatást. Az eredeti javaslat alapján azonban ezek lennének a fiezetések:

Magyar Orvosi Kamara

Így a döntés után egy rezidens a jövőben havi 700-800 ezer forint alapbérre számíthat, amely az orvosi karrier során elérheti a 2,4 millió forintot, így megállítható az orvosok elvándorlása - mondta Kincses Gyula a Magyar Orvosi Kamara elnöke.

SZFE-blokád: „az a nagy kérdés, hogy érvényes lesz-e ez a félév"

A vezetőség szerint nagyon nagy a veszélye annak, hogy ez a félév elveszett.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Egy bölcsőde klimatizálására ajánl fel egymillió forintot első képviselői fizetéséből Csézy Erzsébet

30-33 fokra forrósodott csoportszobákban alszanak a kisgyerekek a mezőkövesdi városi bölcsődében a térség országgyűlési képviselője szerint. Csézy Erzsébet ezért első képviselői fizetéséből egymillió forintot ajánl fel az intézmény klimatizálására, és arra kéri a helyi vállalkozókat is, hogy segítsenek összegyűjteni a hiányzó összeget.

Havi legalább félmilliós fizetésért nyílt pályázaton keresi a minisztérium azokat a vezetőket, akik levezénylik a kekvák megszüntetését

Felsőfokú végzettséget és többéves szakmai tapasztalatot vár el az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium azon a nyílt pályázaton, amelyet a modellváltó egyetemeket fenntartó alapítványok új kuratóriumi és felügyelőbizottsági tagjainak kiválasztására írt ki. A kiválasztott szakemberek egyik legfontosabb feladata lesz, hogy közreműködjenek az alapítványok megszüntetésében és az egyetemek új fenntartói struktúrára való átállásában.