Tüntettek Keszthelyen az iskolaigazgatóért

A Vajda János Gimnáziumnál tüntettek.

  • Eduline

Ellenzéki politikusok és aktivisták demonstráltak Keszthelyen a helyi gimnázium igazgatói pályázata miatt - tudósított a Hír Tv.

Az iskola élére egyetlen pályázó akadt, de a fenntartó visszadobta a pályázatát, így az intézmény egyelőre igazgató nélkül maradt. Annak ellenére döntöttek így, hogy a tantestület 70 százaléka támogatta az eddigi intézményvezetőt.

Az ellenzéki politikusok szerint nem szakmai, hanem politikai döntés született, mivel az egyedüli pályázó korábban részt vett egyebek mellett a kockás inges tiltakozásban.

Tüntetnek az algyői szülők az új igazgató ellen

Nem fogadják el az Emberi Erőforrások MInisztériumának döntését. Az algyői szülői munkaközösség vezetőjének szervezésében ma 18 órától demonstrációt tartanak a szülők a Fehér Ignác Általános Iskola előtt - értesült a Délmagyar. Nemrég az Emmi Gondáné Pál Ildikót nevezte ki az iskola élére annak ellenére, hogy a szülők és a tantestület sem támogatta.

Hozzászólások

Magyarországon a legsúlyosabb az iskolai szegregáció az EU-ban a legfrissebb országjelentés szerint

Magyarországon a legmagasabb a különböző társadalmi hátterű diákok iskolák közötti elkülönülése az Európai Unióban – derül ki az Európai Bizottság friss jelentéséből. A dokumentum szerint az oktatási egyenlőtlenségek továbbra is súlyos problémát jelentenek: a szegregáció a tanulmányi eredményektől kezdve a továbbtanulási esélyeken át egészen a későbbi munkaerőpiaci lehetőségekig meghatározza a gyerekek életútját.

Először díjazták azokat az iskolákat, amelyek a legtöbbet tesznek a diákok egészségéért

Tizenegy iskola nyerte el idén először az Egészségtudatos Iskola címet és a vele járó pénzjutalmat. A programot életre hívó szakemberek szerint a fiatalok egészségtudatos szemléletének kialakítása nemcsak a család és az egészségügy, hanem az iskolák felelőssége is, ezért azokat az intézményeket ismerték el, amelyek kiemelt figyelmet fordítanak tanulóik testi, lelki és mentális jóllétére.

„A nyolcosztályos általános iskola olyan, mint az egykulcsos adórendszer: a háttérben a különböző érdekek már rég szétszedték”

Elavult évfolyamrendszer, a középiskolai rendszer kettéhasadása, a gyerek- és felnőttoktatás összemosása – többek között ezek a szakképzési rendszert érintő legnagyobb problémák, állítja Hana György humánökológus, közoktatási vezető. Szerinte fontos lenne, hogy a szakképzési vezetőket is bevonják a minisztériumi konzultációkba, ha a közoktatási rendszer módszeres fejlesztése a cél.