Történelemversenyt indított a Mathias Corvinus Collegium

A budapesti Mathias Corvinus Collegium (MCC) és a Rubicon történelmi folyóirat idén harmadik alkalommal hirdeti meg...

  • Eduline

A budapesti Mathias Corvinus Collegium (MCC) és a Rubicon történelmi folyóirat idén harmadik alkalommal hirdeti meg BONUS INTRA Országos Történelemversenyét.

A verseny három fordulóból áll. A jelentkezéshez csupán az első forduló online tesztjét kell kitöltened december 10. és január 27. között. Az ezt követő fordulóba jutott versenyzőknek egy 7-10 oldal terjedelmű pályamunkát kell készíteniük, míg az első két forduló alapján legkiválóbb teljesítményt nyújtó diákoknak az áprilisi döntőn tízperces prezentáció keretében nyílik lehetőségük pályamunkájuk szakmai zsűri előtti megvédésére.

A fordulók a következő három témakörre épülnek:

1. A magyar és a román második világháborús kiugrási kísérletek összehasonlítása

2. Az Osztrák-Magyar Monarchia gazdaságának erősségei és árnyoldalai

3. Fegyverkezési verseny a hidegháborúban.

A döntőbe jutott versenyzők előnnyel indulnak a Collegiumba történő felvételijük során, továbbá a szakmai tapasztalatokon túl a Rubicon történelmi folyóirat és a HVG felajánlásából értékes tárgyjutalmakkal gazdagodhatnak. A verseny fődíja egy hely a Mathias Corvinus Collegium Juniorképzésében.

A versenyre bármely 11-13. évfolyamos középiskolai tanuló jelentkezhet.
Hozzászólások

Lannert Judit: Rugalmasabb napkezdés, hosszabb szünetek és több mozgás jöhet az alsó tagozatokban szeptembertől

Tizennégy pontos szakmai javaslatcsomagot kaptak az általános iskolák, amelynek célja, hogy csökkenjen az alsó tagozatos diákok terhelése, és több idő jusson mozgásra, kreatív tevékenységekre, valamint tapasztalati tanulásra. Az intézmények már a 2026/2027-es tanévtől alkalmazhatják az ajánlásokat – írta Facebook-oldalán Lannert Judit oktatási miniszter.

@eduline.hu Az első egyetemi ügyintézések között a diákigazolvány igénylése is szerepel. Bár elsőre bonyolultnak tűnhet, néhány lépésből megvan – most végigvezetünk titeket a teljes folyamaton.😉 #diákigazolvány #egyetem #neptun #eduline #foryou ♬ eredeti hang - eduline.hu

PSZ: a szakképzésben a felelősség mellett hatáskört is kell adni az iskoláknak

Nem volt közvetlen egyeztetés a törvénytervezetről, mégis elküldte részletes észrevételeit a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) a szakminisztériumnak, melyben többek között egyetértettek a kancellári rendszer megszüntetésével, de javasolják az oktató elnevezés kivezetését és azt, hogy a főigazgatói poszthoz pedagógusi végzettségre is legyen szükség.