Drogbotrány robbant ki, egy tanárnő és 15 éves fia árulta a kábítószert

Kábítószer árusítását engedte 15 éves fiának egy általános iskolai tanárnő, a vevők előtt pedig megnyitotta saját otthonát, hogy nyugodtan élvezhessék a drogot.

  • MTI
Pixabay / geralt

Az ohiói nő ellen szerdán emeltek vádat egyebek között gyermekveszélyeztetés címén.

A 41 éves Amy Panzeca fia vevői közül legkevesebb húszat látott vendégül otthonában. A bíróság úgy döntött, hogy óvadék ellenében szabadlábon védekezhet. Fia rosszabbul járt: tárgyalásáig fiatalkorúak börtönében raboskodik. A vád ellene drogárusítás. 

A hatóságok a családnál - májusban - tartott házkutatás során marihuánát és még veszélyesebb, pszichedelikus drogot, LSD-t találtak. Az utóbbi, hallucinogén szer fogyasztását is megengedte otthonában a pedagógus. 

 Az ötödik osztályosokat tanító Panzecát a botrány kirobbanása után iskolája fizetett szabadságra küldte.

Füvet vitt a diák a drogprevenciós előadásra, lebukott

Ez a cikk több mint egy éve frissült utoljára, ezért lehetséges, hogy a tartalma már elavult. Használd a cikk alján lévő kulcsszavakat vagy a keresőt a frissebb anyagok eléréséhez. Az eset Szlovákiában történt. Egészen hihetetlen történetet osztott meg a pozsonyi Új Szó.

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.