Utcára vonulnak az Ady Endre Gimnázium leváltott igazgatójáért

Augusztus 11-én a debreceni Ady Endre Gimnázium épülete elé vonulnak tiltakozásul azok, akik nem fogadják el a gimnáziumot tizenhat éve vezető Rózsavölgyi Gábor igazgató leváltását - írja a Mérce.

  • Eduline
Stiller Ákos

Ahogy arról korábban beszámoltunk, hiába támogatta a tantestület, a szülői választmány és a diákönkormányzat, az oktatási államtitkár - indoklás nélkül - elutasította a debreceni Ady Endre Gimnáziumot tizenhat éve vezető Rózsavölgyi Gábor pályázatát. Helyette a másik pályázó Türk László történelemtanár, az egyik debreceni általános iskola igazgatóhelyettese, fideszes önkormányzati képviselő vezetheti a gimnáziumoz.

A Klebelsberg Központ csütörtökön az ATV-vel azt közölte, a gimnáziumban a fenntartói törvényességi ellenőrzés a jogszerű működés hiányát állapította meg a tanórák megtartása és helyettesítése, a pedagógusok feladatkiosztása, továbbá az intézményi dokumentumok koherenciája területén. Rózsavölgyi Gábor közleményben reagált: azt írta, a tankerület állításával ellentétben 2017-ben részletes intézkedési tervet készített az elmaradt tanórák számának csökkentése érdekében, ezt a tervet pedig a fenntartó is elfogadta. Eredetileg 25 százalékkal csökkentették volna az elmaradt órák számát, ám végül ennél sokkal jobban sikerült az intézkedés: 50 százalékkal kevesebb óra maradt el.

"Elkeserítő és felháborító, hogy egy szakmájában elismert és megbecsült embert a "politika" (mármint 1-2 ember) félre akar állítani. Ezzel egy siker-gimnáziumot be akar terelni a saját politikai térfelére. Tantestületestől és diákságostól. De ennek az intézménynek a múltja nem engedheti, hogy a politika áldozatává váljon mindaz, amit az elmúlt évtizedekben elértek. Mutassuk meg, hogy sokan vagyunk, akik nem fogadjuk el a döntést" - olvasható az esemény Facebook-oldalán, amit a Mérce vett észre.

Most az ország egyik legrosszabbja lennék? - cáfolja a Kliket a debreceni gimnázium leváltott igazgatója

"Három-négy éve az ország egyik legkiválóbb pedagógusa, intézményvezetője voltam. Ez megváltozott volna az elmúlt két évben? Most az egyik legrosszabbja lennék?" - teszi fel a kérdést közleményében a 2014-ben Eötvös-díjat kapott Rózsavölgyi Gábor, a debreceni Ady Endre Gimnázium eddigi igazgatója, akinek pályázatát - a Klebelsberg Központ magyarázata szerint - a "jogszerű működés hiánya" miatt utasították el.

Hozzászólások

„A pedagógusoknak levegőre van szükségük” – Lannert Judit szerint a rendszer nem engedi hibázni sem a tanárokat, sem a diákokat

A pedagógusértékelési rendszer teljesen elhibázott. Nem elég szeretni a gyerekeket, hinni is kell bennük. A magyar oktatás bebetonozza a különbségeket. Ilyen állításokat fogalmazott meg Lannert Judit abban a majdnem egyórás interjúban, amelyet Magyar Péter készített vele, miután bejelentette, hogy őt jelöli a TISZA-kormány gyermek- és oktatásügyi miniszterének.

„Szegregált iskolából nem vezet út egyetemre” – a pedagógiai kultúrában látják a fő problémát a szakértők

Nagyon ambiciózus vállalás a Tisza Párt részéről minden gyereket megtanítani értőn írni-olvasni az alsó tagozat végére, az oktatási rendszer átalakításához nemcsak szerkezeti reformokra, hanem „mentális forradalomra” is szükség lenne – többek között erről beszélgetett Lannert Judit, Nahalka István és Váradi Balázs a Qubit podcastjában.

@eduline.hu A számológépetek többet segíthet a matekérettségin, mint gondolnátok. A @studium_generale matekosai most megmutatják, hogyan spórolhattok akár 10 percet a számolások idejéből. #érettségi #érettségi2026 #fyp #szponzorálttartalom #raiffeisenbank ♬ eredeti hang - eduline.hu

Ruff Bálint a lopás történeti megítéléséről írta diplomamunkáját a Pázmányon

A leendő Miniszterelnökséget vezető miniszterről beszél mindenki, sokan nagy reményeket fűznek hozzá – többek között azért, mert rendszeresen az elszámoltatás és a jogi következmények érvényesítésének fontosságáról beszélt. Ruff Bálintot már a Pázmány Péter Katolikus Egyetem jogi karán is a lopás megítélésének kérdése foglalkoztatta.