Tovább gyűrűzik a "kémbotrány" – százmilliókat fizethet egy iskola
600 ezer dolláros, vagyis 120 millió forintos büntetést kell fizetnie annak a philadelphiai iskolának, amelynek...
Eduline
600 ezer dolláros, vagyis 120 millió forintos büntetést kell fizetnie annak a philadelphiai iskolának, amelynek dolgozói az otthoni használatra kiadott számítógépek webkameráján keresztül kémkedtek a diákok után. Az iskolát egy évvel ezelőtt jelentette fel az egyik tanuló, aki meg is nyerte a pert, és 35 millió forintos kártérítést kapott. Az esetről itt olvashatsz bővebben.
Most a felperes húga, Paige Robbins is úgy döntött, feljelenti az iskolát – adta hírül a Huffington Post. A 19 éves lány azt állítja, az iskola kínos képeket rögzített róla az ajándékba kapott laptop webkamerájával. A diák arra számít, hogy bátyjához hasonlóan ő is több tízmilliós kártérítést harcolhat ki.
Az iskola vezetősége korábban elismerte, hogy a kamerákat távirányítással lehetett ki- és bekapcsolni, így a gép előtt ülők tudta nélkül is használhatták. Az igazgató azzal védekezett, hogy lopás esetén jó szolgálatot tett volna ez a funkció.
Az ELTE állami ösztöndíjas, nappali jogászképzésére az elmúlt négy évben rendre az egyik legmagasabb ponttal lehetett bejutni: minden évben bekerült a top 5-be. Mutatjuk, milyen szakokon húzták a legmagasabb ponthatárokat 2022 óta.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) felmérésének részeredményeiből az is kiderült, hogy a legtöbben a túlzott adminisztrációt, a magas munkaterhelést és a létszámhiányt tartják a rendszer legnagyobb problémáinak.
Rápli Róbert, a TISZA képviselője felszólalt a parlamentben azzal kapcsolatban, hogy a pedagógusok kapják vissza a sztrájkjogukat, és a nevelőtestület véleményezhesse a vezetők kinevezését.