Rövidre vágatta a haját, kitiltották az iskolából

Bár nincs szó az iskola szabályzatában, milyen az illendő hajviselet, a diákot hazazavarták.

  • Eduline
Stiller Ákos

A 14 éves Joshua Crossmant nemrég felfüggesztették az iskolájában, mivel túl rövid lett a haja.

Igen, túl rövid. Bár az iskolai szabályzat nem rendelkezik az ideális hajviseletről, a tanárok úgy ítélték meg, Joshua haja nem megfelelő.

Az anyja nem érti az egészet, mint a Mirrornak elmondta, fia nem kopasz, pláne nem szkinhed, egyszerűen csak rövidre vágatta a haját.

Kapcsolódó cikkek

Furcsa öltözködési szabályok az angolszász sulikban

Nem engedte a katolikus suli, hogy nadrágot vegyen a lány

Kedvenc cipőjétől tiltotta el az iskola a diákot

Az anya szerint azért is érthetetlen az iskola döntése, mert az iskolában mindenféle frizura előfordul, egy diáknak például raszta haja van, ellene mégsem hoznak hasonló szankciókat.

Az igazgató nem volt az iskolában, mikor Joshuát kitiltották, de szerinte félreértés volt az egész. És bár azt mondja, a srác haja kicsit rövidebb, mint azt elvárnák, nem kirívó, így remélhetőleg mihamarabb visszatérhet az iskolába.

Hozzászólások

A sötét anyagot is kutatta az új felsőoktatási államtitkár: mit kell tudni Katz Sándorról?

Lannert Judit bejelentette, hogy Katz Sándor lesz az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium felsőoktatásért felelős államtitkára. A nemzetközileg ismert elméleti részecskefizikus az Magyar Tudományos Akadémia egyik legfiatalabban megválasztott tagja, kutatásai során pedig a sötét anyaghoz kapcsolódó elméleti kérdésekkel és a kvark-gluon plazma vizsgálatával is foglalkozott.

Mozgáskorlátozott embereknek fejlesztett videójáték-kontrollert egy magyar diák – fődíjat nyert vele egy rangos amerikai versenyen

Sokan természetesnek veszik, hogy egy videójáték elindításához csak kézbe kell venni a kontrollert. Mozgáskorlátozott emberek milliói számára azonban ez sokszor egyáltalán nem magától értetődő. Ezen változtatna Vida Ákos, aki olyan speciális, kontrollerre csatlakoztatható eszközt fejlesztett, amellyel akár egy kézzel vagy fejmozgással is lehet játszani. Találmányával az egyik legrangosabb amerikai innovációs versenyen is elindult, ahol végül a 15 ezer dolláros fődíjat is elnyerte.