Pedofíliagyanú a nagykanizsai piarista iskolában

Az intézmény egyik volt tanára ellen kiskorú veszélyeztetésének gyanúja miatt tett bejelentést a rendőrségen a nagykanizsai piarista iskola igazgatója - tájékoztatta a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság sajtófőnöke hétfőn az MTI-t.

  • MTI

Nothoff Ingrid közölte: a piarista iskola az intézmény egykori tanárával kapcsolatban kiskorú veszélyeztetésének gyanúja miatt tett bejelentést. A Nagykanizsai Rendőrkapitányság vizsgálati osztálya a feljelentés kiegészítését rendelte el - tette még hozzá.

Az esetről beszámoló Kanizsahír portál azt írta: egy 12 éves nagykanizsai gyermek édesanyja jelezte először, hogy fia számítógépén az iskola tanárával folytatott, pedofíliára utaló üzenetváltások történtek. A hírportál szerint az érintett negyven év körüli tanár előző munkahelyein is hasonló ügyekbe keveredett, és a mostani esetben sem csak egy fiúval próbálkozott. Az MTI megkeresésére a nagykanizsai iskola igazgatója a gyerekek érdekeire hivatkozva nem kívánt beszélni az esetről.

Hozzászólások

Szó sem volt a mindennapos testnevelés megszüntetéséről – Lannert Judit szerint a jelenlegi rendszert kell átgondolni

Sok iskolában folyosón, udvaron vagy akár tanteremben tartják a testnevelésórákat, gyakran megfelelő infrastruktúra és átöltözési lehetőség nélkül – erről is beszélt Lannert Judit az Országgyűlés keddi ülésén. A miniszter szerint nem a mindennapos testnevelés megszüntetéséről van szó, hanem arról, hogy a jelenlegi rendszert át kell gondolni.

Nem száz százalékban kapnák vissza az önkormányzatok az iskolákat – sem a tankerületeket, sem a Klebelsberg Központot nem akarja beszántani a kormány

Nem megszüntetni, hanem radikálisan átalakítani szeretné a kormány a Klebelsberg Központot és a tankerületi rendszert – ez hangzott el a szerdai sajtótájékoztatón. A tervek szerint az iskolaigazgatók nagyobb önállóságot kapnának, az önkormányzatoknak és helyi közösségeknek pedig ismét lehetne beleszólásuk az iskolák működésébe.