Most már biztos: vége a TÉR-nek
A miniszterelnök közösségi oldalán jelentette be a kormány új döntését.
Nem kell a nyarat semmittevéssel tölteni, ilyenkor is elérhető egy sor pályázat, amikben kiélhetitek a kreativitásotokat, és még díjakat is nyerhettek.

Az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet (OFI) gyűjtött össze egy csomó nyári pályázatot, amik többsége kifejezetten diákoknak szól.
Lehet pályázni fotókkal, filmekkel, de ha a töri érdekel, akkor is megtaláljátok a nektek valót. Sőt, aki eddig csak a fióknak írt, az most beküldheti egy jobban sikerült novelláját.
Mi a kifogásotok? Tessék pályázni!
Nemrég írtunk egy remek irodalmi pályázatról, ezt se feledjétek!
Aki szeret írni, az most megmutathatja magát
250 ezer forintos díjat kaphat a legjobb szerző. 16 év fölött bárki pályázhat. A Kisalföld napilap és a Tarandus Kiadó a 2016. évi Győri Könyvszalonra időzítette irodalmi pályázatát, amire diákigazolvánnyal kedvezményes díj ellenében lehet nevezni. A Magyar Radír 2016 Szépirodalmi Pályázat Nagydíja bruttó 250 ezer forint pénzbeli támogatás és egy 50 ezer forint értékű könyvcsomag.
A miniszterelnök közösségi oldalán jelentette be a kormány új döntését.
A Magyarországnak járó uniós források egy részét szociális és társadalompolitikai fejlesztésekre fordítaná a Tisza-kormány. Kátai-Németh Vilmos szociális és családügyi miniszter szerint a tervek között szerepel egy olyan iskolai program létrehozása is, amely a diákok mentális jóllétét támogatná.
A sztrájkjog visszaállítása, a tankerületek átvilágítása, az SNI ellátás helyzete – többek között ezekről egyezetett az oktatási és gyermekügyi miniszter civil szervezetek képviselőivel.
Kell a gyereknek a pihenés, ki kell adni a szabadságokat – vannak olyan óvodák, ahol nyomatékosan kérik az óvodapedagógusok, ne vigyék a szülők nyáron az óvodai ügyeletbe a gyereket. Viszont olyan intézményre is akad példa, ahol az előző nap is lehet szólni, hogy másnap bemenne a gyerek.
A gyerekek érdekeit minden szakpolitikai döntés középpontjába helyezné az a javaslatcsomag, amelyet a Gyermekjogi Civil Koalíció adott át Bódis Krisztának. A több mint százoldalas javaslat a gyermekvédelmi, oktatási, egészségügyi és szociális rendszer hiányosságaira kínálna összehangolt megoldásokat.
A Teleki Blanka Gimnázium egykori igazgatója, a Tanítanék Mozgalom vezéralakja még a 2016-os diáktüntetések idején vált ismertté. Később otthagyta az oktatást, jelenleg Dániában él. Most pedig nyílt levelet írt Lannert Judit oktatási miniszternek, amit teljes egészében közlünk.
Az ausztráliai egyetem oktatója azt írta: nem szabad spórolni a minőségen vagy másra bízni a gondolkodást.