Megható videóval kampányolnak: a gyerekek álmai igenis fontosak

Egy alapítvány arra akarja felhívni a figyelmet, mennyire fontos, hogy a gyerekek álmai valóra váljanak és azok lehessenek, akik lenni szeretnének.

  • Eduline
Az Akanksha Foundation azért jött létre, hogy a szegényebb országokban élő gyerekek oktatását támogassa, hogy ők is be tudják teljesíteni a vágyaikat. Most egy nem mindennapi videót forgattak a népszerű Fight song című dalra. Megkértek pár mumbai diákot, írják le egy lapra, mik szeretnének lenni, ha nagyok lesznek. A vágyak eltérőek voltak, volt, aki orvos, más rendőr vagy katona, de akadt aki táncos vagy focista szeretne lenni. Az álmaik azonnali megvalósulásában egy Rob nevű művész segített.

A rövid videóval arra szerették volna felhívni a figyelmet, hogy a gyerekek álmaiért kell küzdeni, összefogással és odafigyeléssel pedig segíteni lehetne rajta, hogy be is teljesülhessenek ezek a vágyak. Az alapítvány nem csak adományokat vár, hanem tanárokat és önkénteseket is.

Hozzászólások

Miért van kétszer annyi SNI-s diák Békésben, mint Borsodban? – a korai fejlesztésre szoruló gyerekek 30 százaléka „láthatatlan”

Miközben Békés vármegyében minden hatodik általános iskolás sajátos nevelési igényűnek számít, addig Borsod-Abaúj-Zemplénben csak minden tizenhatodik gyerek kap ilyen diagnózist a KSH friss adatai szerint. A különbség első ránézésre azt sugallhatná, hogy egyes térségekben sokkal több az érintett diák, Lannert Judit és Kereki Judit egy régebbi kutatása szerint azonban a számok inkább az ellátórendszer állapotáról, a diagnózishoz való hozzáférésről és a szakemberhiányról is árulkodnak.

„210 ezer forint volt a fizetésem osztályfőnökként” – a négy éve kirúgott tanárok szerint nem a bérük volt a legnagyobb probléma

Bár a pedagógustüntetéseket sokan béremelési harcként értelmezték, a négy éve polgári engedetlenség miatt kirúgott tanárok szerint a fizetés csak egy része volt a problémának. A tiltakozások valójában az oktatás autonómiájáról, a diákok helyzetéről és az egyre erősödő központi kontrollról szóltak. Erről Ocskó Emese és Tölgyfa Gergely beszélt

„A fiatalok ne csupán elszenvedői vagy véleményezői legyenek a döntéseknek” – Lannert Judit ifjúsági részvételi csoportot hoz létre

A diákok véleményét is becsatornázná az oktatáspolitikai döntésekbe az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium. Lannert Judit gyereknapon jelentette be, hogy Gyermek- és Ifjúsági Részvételi Csoportot hoznak létre, amelynek feladata az lesz, hogy a fiatalok érdemben is részt vehessenek az őket érintő ügyek alakításában.

Alig van olyan hallgató, aki nem dolgozik az egyetem mellett

10 egyetemistából mintegy 8-nak munkája is van amellett, hogy tanul is. Az Oktatási Hivatal 2025-ös DPR Frissdiplomás kutatásából kiderült, hogy a frissdiplomások 79,6 százaléka a tanulmányai mellett, legalább a képzés bizonyos szakaszaiban dolgozott. Ez a strukturális összefonódás azt jelzi, hogy a munkaerőpiac elvárásai és a hallgatók anyagi, valamint szakmai igényei már az oklevél megszerzése előtt közvetlenül összekapcsolódnak.