Hetvenfős osztályokkal ijesztgetik a tanárokat - és van, ahol működik

Miközben a világon mindenhol az alacsony osztálylétszámot tartják a hatékony oktatás kulcsának, egy kelet-angliai...

  • Eduline

Miközben a világon mindenhol az alacsony osztálylétszámot tartják a hatékony oktatás kulcsának, egy kelet-angliai iskola igazgatója és tanárai esküsznek arra, hogy hetvenfős osztályokkal is kiváló eredményeket lehet elérni.

Bure Valley Junior School - ahol 70 diák jár egy osztályba
geograph.org.uk

A norfolki Bure Valley Junior School diákjai 60-70 fős osztályokban tanulnak. A 7-9 éves gyerekek egyetlen tanteremben, de kisebb csoportokban végzik a feladatokat. A diákokat egyszerre két tanár oktatja, mellettük két-három asszisztens is felügyeli a munkát – számolt be a Daily Mail.

Az iskolaigazgató szerint a nagy létszámú osztályok jól működnek. „Már az első évben azt tapasztaltuk, hogy a diákok kétszer olyan gyorsan haladtak a tananyaggal, mint korábban, amikor még kisebb létszámú osztályba jártak” – mondta John Starling, aki szerint a tanárok is könnyebben tudnak együtt dolgozni, ha egy tanteremben vannak egész nap.

A legutóbbi Ofsted-felmérés is kiemelkedőnek nevezte az óriásosztályok hatékonyságát és az oktatás minőségét az iskolában. A világ egyik legkisebb osztályába azonban mindössze két diák jár – az intézményről itt olvashatsz bővebben.

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.