Így tanít a világ legjobbjának választott tanára

Hanan Al Hroub lett a világ legjobb tanárja, legalábbis ő nyerte el idén a Global Teacher Prize-t.

  • Eduline

Ezt Ferenc Pápa jelentette be a dubaji díjátadón levetített üzenetében. Hogy mivel érdemelte ki a tanárnő az elismerést? Erről készített egy rövid riportot az AJ+.

A Gázai övezetben tanító Hanan játszva tanítja a diákokat, és próbálja elfeledtetni velük a mindennapok erőszakosságát.

Közben próbál kreatív lenni, mivel komoly eszközhiánnyal küzdenek. Az egymillió dolláros díjból szeretné fizetni azon gyerekek egyetemi költségeit, akik tanárok akarnak lenni.

The Best Teacher in the World is Going Back to School

After winning the Global Teacher Prize in Dubai, Hanan Al Hroub is going back to what she does best: teaching.

Posted by AJ+ on Thursday, 24 March 2016
Hozzászólások

Ezeken a szakokon jóval több ponttal lehetett bejutni fizetősre, mint állami ösztöndíjasra

Több, mint dupla annyi pontra is szükségük volt azoknak, akik az ELTE néderlandisztika képzésére, az SZTE mezőgazdasági mérnökire vagy a Tomori Pál Főiskola gazdálkodási és menedzsment alapszakjára akartak bekerülni. Míg a képzéseken nappali tagozaton az állami ösztöndíjas képzésekre egy erős hármas érettségivel is be lehetett jutni, addig önköltségesen szinte színötös érettségi és pluszpontok is kellettek a felvételhez.