Huszonhét embert megöltek egy általános iskolai lövöldözésben

Legalább 27 halálos áldozata van az amerikai Connecticut állam egyik általános iskolájában lezajlott pénteki...

  • MTI

Legalább 27 halálos áldozata van az amerikai Connecticut állam egyik általános iskolájában lezajlott pénteki lövöldözésnek - jelentette a CBS televízió, amely szerint a halottak többsége gyermek.

A szemtanúk szerint a lövöldöző az egyik tanuló apja volt, aki szintén meghalt, egyelőre tisztázatlan körülmények között. Az amerikai hírügynökség szerint általános iskolában még nem volt ilyen vérengzés az Egyesült Államok történetében. Egy meg nem nevezett hivatalos forrás megerősítette, hogy 27-en haltak meg, köztük 14 gyerek. A környék iskoláit bezárták.

Szemtanúk szerint a gyilkos fekete ruhát viselt és legkevesebb 100 lövést adott le a Connecticut állambeli Newtown amerikai kisváros általános iskolájában. A tettes holtestét egy osztályteremben találták meg. Egyelőre nem tisztázott, hogy a rendőrök végeztek-e vele vagy öngyilkosságot követett el.

Az első jelentések csak az egyik tanár sebesüléséről és a merénylő lelövéséről szóltak. Newtown városa, ahol a lövöldözés történt, mintegy száz kilométerre van New Yorktól északkeletre.

Hozzászólások

A 27 nyelvvizsgát szerzett Gaál Ottó szerint „azért nem tanulnak meg tíz év alatt beszélni a gyerekek az iskolában, mert nem jutnak szóhoz”

Bár a diákok az érettségiig akár 1200-1800 nyelvórán is részt vesznek, sokan mégsem jutnak el biztos nyelvtudásig vagy egy középfokú nyelvvizsgáig. Gaál Ottó szerint ennek egyik oka, hogy a tanulók alig szólalnak meg az órákon. A kreatív nyelvtanulás módszerének kidolgozója úgy véli, egy jól begyakorolt, ezer szóból álló aktív szókinccsel le lehet nyűgözni a nyelvvizsgabizottságot, miközben a középiskolai nyelvkönyvek felét egyszerűen ki lehetne hagyni.

A gyerek nem vezethet autót – Hogyan válik a szabadság valódi felelősséggé az iskolában?

A magyar közélet egyik visszatérő problémája, hogy a vitákban hajlamosak vagyunk a másik oldalt nem egyszerűen ellenfélnek, hanem ellenségnek tekinteni. Ez a gondolkodásmód lassan átitatja az oktatásról, a közéletről és a közintézményekről szóló beszélgetéseket is. Pedig a demokrácia lényege éppen az, hogy az egyet nem értés nem zárja ki az együttműködést. A magyar társadalom polgárosodása történelmi léptékben még mindig folyamatban van. A szabadság, az autonómia és a felelősség viszonya sokszor nem stabil kulturális tapasztalat, hanem tanulási folyamat. Ez az oktatásban különösen jól látszik.