Áll a bál György herceg iskolájában, valaki be akart törni az épületbe

Betörési kísérlet gyanújával őrizetbe vett szerdán a Scotland Yard egy 40 éves nőt, aki előző nap behatolt György hercegnek, Nagy-Britannia majdani uralkodójának londoni iskolájába.

  • MTI
MTI/AP pool/Richard Pohle

A négyéves György, II. Erzsébet királynő dédunokája, aki nagyapja, Károly trónörökös és édesapja, Vilmos herceg után a harmadik a brit trónutódlási sorrendben, a múlt héten kezdte meg tanulmányait a Thomas's Battersea nevű londoni magániskola előkészítő osztályában. 

A Scotland Yard szerda esti közleménye szerint a betörési kísérlettel gyanúsított nőt a Thomas's Battersea közelében vették őrizetbe szerdán, de a betörési kísérlet még kedden történt. A gyanúsítottat, akinek a közlemény szerint sikerült behatolnia az iskola területére, vizsgálati fogságban tartják egy londoni rendőrőrsön. A Scotland Yard a tantestülettel együttműködésben megkezdte az iskola biztonsági őrizetének felülvizsgálatát.

A Kensington-palota - György herceg és szülei, Vilmos és Katalin hercegnő londoni rezidenciája - szerda este csak annyit közölt, hogy tudomása van az incidensről, de biztonsági kérdéseket nem kommentál.

A palota szóvivője közölte ugyanakkor azt is, hogy György szerdán az órarendnek megfelelően megjelent az iskolában, "és ebben továbbra sem lesz változás".

A Thomas's Battersea, amelyet a jobb londoni iskolákról összeállított útmutató, a The Good Schools Guide "nagy, nyüzsgő, kissé kaotikus" iskolaként ír le, 17 604 fontot (csaknem hatmillió forintot) számláz egy tanévre. Az intézményre általában olyan elit angol középiskolák előkészítőjeként tekint a szakma, mint Eton, Westminster vagy Marlborough.

György herceg iskolája, a Thomas's Battersea
YouTube

Az iskolába - a Thomas's magániskola-hálózatnak a délnyugat-londoni Battersea kerületben működő tanintézményébe - 560 fiú és leány jár négyévestől 13 éves koráig.

Ez a nap fotója: így kezdte meg első tanítási napját György herceg

Iskolás lett György herceg, Nagy-Britannia majdani uralkodója. A négyéves György, II. Erzsébet királynő dédunokája, aki nagyapja, Károly trónörökös és édesapja, Vilmos herceg után a harmadik a brit trónutódlási sorrendben, a Thomas's Battersea nevű londoni magániskola előkészítő osztályában kezdte meg tanulmányait csütörtökön.

Hozzászólások

„A naplemente és a csillagos égbolt is lefordítható a fizika nyelvére” – így szeretteti meg diákjaival a természettudományokat a fizika-kémia-biológia tanár

Piros pontokkal, újraírható dolgozatokkal és jól időzített dicséretekkel igyekszik megszerettetni a természettudományokat diákjaival Galyó Tünde. A biológia-kémia szakos pedagógust néhány éve váratlanul kérték fel fizikatanárnak, ő pedig a feladatot nemcsak elvállalta, hanem munka mellett fizikatanári diplomát is szerzett. Szerinte a fizikát, a kémiát és a biológiát nem bemagolni kell, hanem felfedezni – és ehhez sokszor előbb a diákok önbizalmát kell felépíteni, mint a tantárgyi tudását.

Rubovszky Rita: „A végén egészen biztosan nem kapnak több pénzt az egyházi iskolák”

Nem az állami és egyházi iskolák szembeállítása, hanem az oktatási rendszer valódi problémáinak kezelése kell, hogy meghatározza a következő évek oktatáspolitikáját – erről beszélt Rubovszky Rita, aki szerint a társadalmi leszakadás, a gyerekek megváltozott igényei, a pedagógusok túlterheltsége és a finanszírozási rendszer finomhangolása fontosabb kérdések, mint az ideológiai viták.

„Nem válhatnak bűnbakká az SNI-s és BTMN-es gyerekek” – utcára vonulnak az integrált oktatás feltételeiért az érintett szülők

Június 19-én, pénteken országos demonstrációt tartanak Budapesten az integrált oktatás feltételeinek biztosításáért. A szervezők szerint a magyar közoktatás jelenleg nem képes megfelelő támogatást nyújtani sem a sajátos nevelési igényű (SNI), sem a beilleszkedési, tanulási és magatartási nehézséggel (BTMN) élő gyerekeknek, miközben a problémák következményeit a diákok, a szülők és a pedagógusok viselik.

Többször ütötte gyomorszájon diákját az esztergomi ferences iskola prefektusa, a szülők szerint rendszeresek a megalázó büntetések az intézményben

Saját bevallása szerint is elvesztette az önuralmát az esztergomi Szent Antal Ferences Gimnázium és Kollégium egyik prefektusa, amikor egy diák fegyelmezése közben a zuhanyzóba vonszolta a fiút, majd többször gyomorszájon ütötte. A Telex cikke az eset nyomán arról is írt, hogy az intézményben a pedagógiai eszköztár része a megalázó büntetés.