A hét hírei: kiderült, melyek a legjobb iskolák és hogy hol a legdrágább a felsőoktatás

Megjelent a HVG középiskolai rangsora, valamint az is kiderült, hogy Magyarországon a legdrágább a felsőoktatás az átlagfizetésekhez viszonyítva. A hét hírei röviden.

  • Eduline

Egyre több szülő ábrándult ki az állami oktatásból és választja inkább a fizetős iskolákat. A magániskolák még mindig nem mindenki számára elérhetőek, sőt, van, amely csak a legtehetősebbek számára állnak nyitva. Ha kíváncsi vagy, melyek az ország legdrágább iskolái, itt elolvashatod.

A Világgazdasági Fórum nyilvánosságra hozta a kutatását, mely szerint Magyarországon kerül a legtöbbe a felsőoktatás az átlagfizetésekhez képest. Azaz nálunk a legnehezebb kigazdálkodni egy háztartásnak a tandíjat. A részleteket itt találjátok.

A HVG idén is kiadta a legjobb középiskolai rangsort, melyen ismét a budapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium végzett az élen. A top 10 iskolát itt találjátok.

A héten az is kiderült, hogy a kormánynak nem kellett az ingyenesen felajánlott szoftver, inkább fizetnek egymilliárdot a Neptunért, valamint azért, hogy azt az általános és középiskolákra szabják. A részletek itt vannak.

Hozzászólások

„Fontos, hogy az óvoda–iskola átmenetet a gyerek szükségleteihez igazítsuk” – Lannert Judit szerint a 45 perces kötelező felkészítés helyett alternatív megoldásokra van szükség

Lannert Judit a meghallgatásán arról beszélt, hogy a koragyermekkori nevelés területe az elmúlt években elhanyagolódott, miközben számos későbbi hátrány már ebben az időszakban kialakul. Ezért az első hónapok egyik fontos feladata lesz az óvodai nevelés országos alapprogramjának és személyi feltételeinek felülvizsgálata.