Fáklyákkal, csendben vonulva tüntettek a gyermekvédelem szigorításáért

Az Egységes Diákfront és az Országos Közös Akarat szerda este fáklyás felvonulást szervezett a bántalmazott gyerekek és fiatalok melletti kiállásként.

„Most ismét kiállunk a bántalmazott fiatalok mellett, követeljük a bűnösök megnevezését, a gyermekek védelmét! Takarodjanak a közéletből a gyerekek, a fiatalok és közös hazánk megrontói”

- írta az Országos Közös Akarat a tüntetésük felhívásában.

A 444 beszámolója szerint a szervezők kérésére a tömeg skandálás nélkül, csenden vonult a Szent Gellért tértől a Miniszterelnöki Hivatalig, ahol a gyermekvédelem szigorítását követelték.

Az Egységes Diákfront (ED) elnökségi tagja, Giay Lola beszédében elmondta, hogy a bicskei gyermekotthonban történt zaklatások esetében többszöri figyelmeztetésre sem cselekedett a hatalom. Bár a törvény szigorításával és a lemondásokkal egyetértenek, ez mégsem elég ebben az esetben.

Az ED tagja emellett felhívta a figyelmet arra, hogy a nem gyermekbarát könyvek befóliázásának elmulasztásáért tízszer annyi bírság jár, mint 19 ezer gyermekpornográf kép és videó birtoklásáért.

A két szervezet a tüntetés mellett továbbá egy gyermekvédelmi kerekasztal összehívását is kezdeményezte.

 

 

 

Hozzászólások

Sokkal többet ártott, mint használt a modellváltás a Corvinus oktatói szerint: "rendszerváltást" szeretnének

Több mint száz oktató, kutató és egyetemi dolgozó írta alá a Budapesti Corvinus Egyetem szakszervezetének állásfoglalását, amely szerint a modellváltás súlyos károkat okozott az intézménynek. A dokumentumban az egyetemi autonómia helyreállítását, a KEKVA-rendszer megszüntetését és a szenátus újraválasztását követelik.

Szabadság, hozzáférés, autonómia: kilenc szakszervezet közös kiáltványa a felsőoktatás valódi megújításáért

Kilenc szakszervezet – az FDSZ-BME, az FDSZ-BCE, az FDSZ-MKE, az FDSZ-MOME, az FDSZ-PTE-SZD, az MZTSZ-Zeneakadémia, a TDDSZ PTE, a TDDSZ Kutatóhálózatok és a PSZ – közös kiáltványban fogalmazta meg a felsőoktatás kultúraváltásához szükséges elvi kereteket. A kezdeményezés célja, hogy alapot teremtsen a mögöttes szakpolitikai tartalom közös újragondolásához.