Macskával fajtalankodott egy gyulai bölcsődei dolgozó, azonnal kirúgták

Amennyiben kiderül, hogy a gyerekekkel is visszaélt, rendőrségi eljárást indítanak.

  • Székács Linda

"A Csemeteház Bölcsőde egyik gyermekgondozójáról 2024. február 7. napján olyan videófelvétel került nyilvánosságra a közösségi médiában, amely kivétel nélkül minden normális embert felháborított" - közölte a Gyulai Kistérség Egységes Szociális és Gyermekjóléti Intézménye csütörtökön a Facebookon, amit elsőként a Magyar Narancs vett észre.

A lap szerint a közösségi felületre hétfőn egy körülbelül 30 másodperces videó került fel arról, ahogy egy idősebb nő egy kiszolgáltatott macskával fajtalankodik. Nem kizárt, hogy a felvételt véletlenül töltötte fel a rajta látható nő a Facebook-profiljának történetébe.

Mint kiderült, a nő a gyulai Csemeteház Bölcsőde egyik dadája, melynek fenntartója közleményt adott ki a történtekről és közölték többek között azt is, hogy a felvételen nem szerepelnek gyerekek, az nem a bölcsődében készült, és a munkavállaló a felvétel megjelenésekor sem tartózkodott az intézményben.

"Az illető már nem dolgozik az intézménynél és többet nem is dolgozhat a kistérségi társulás, illetve az önkormányzat által fenntartott bölcsődékben, vagy köznevelési intézményekben" - írják, hozzátéve, hogy eddig nem merült fel arra gyanú, hogy a kirúgott dolgozó a gyerekek sérelmére elkövetett volna valamit, ugyanakkor a munkáltató vizsgálatot folytat, és szükség esetén feljelentést tesz a rendőrségen.

A szülőket a történtekről csütörtökön személyesen tájékoztatták. A Gyulai Hírlap szerint megértették és elfogadták a tájékoztatást, és bár aggódnak, de továbbra is bizalommal vannak az intézmény felé.

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.

Minisztérium a csömöri iskolaigazgató kinevezéséről: Lannert Judit nem gondolta meg magát, a tankerület kommunikált félre

Az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium szerint Lannert Judit nem változtatta meg a csömöri iskola igazgatójának kinevezéséről szóló korábbi döntését. A tárca lapunknak azt írta, egyetlen miniszteri döntés született Bátovszky János megbízásáról, a félreértést pedig a Dunakeszi Tankerületi Központ hibás kommunikációja okozta. A minisztérium azt is elárulta, miért hosszabbították meg egy évvel az igazgató megbízását.