Maruzsa: arra is számítok, hogy olyanok térnek vissza a pályára, akik már tanítottak, de időközben más pályát választottak

A köznevelési államtitkár szerint a pedagógusok megemelt fizetését késedelem nélkül minden fenntartó a jogszabályok szerinti ütemezésben fizeti ki.

Maruzsa Zoltán a növekedés.hu-nak adott interjújában úgy fogalmazott, hogy a KSH adatai alapján körülbelül 1500 pedagógus hagyhatta el ősszel a pályát a státusztörvény miatt.

"A kilépők helyére természetesen folyamatos a felvétel, a létszám újra emelkedik."

- mondta a köznevelési államtitkár, majd megjegyezte, hogy a szükséges létszámot a diákok száma is befolyásolja. Például az általános iskolások száma 3000 fővel csökkent.

Maruzsa kitért arra is, hogy a kinevezéseket február 1-ig minden tanár megkapta. Igaz, korábban Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter úgy fogalmazott, hogy hivatalosan január 30-ig kell megkapni a pedagógusoknak az ehhez kapcsolódó értesítéseket.

Az Eduline is beszámolt arról, hogy néhányan, főleg óvodapedagógusok - már január 25-én és 26-án átvehették a kinevezésüket, de a többség csak hétfőn és kedden, január 29-én és január 30-án, vagy még később tudta meg, hogy a következő hónapban mekkora összegből kell megélnie.

Az államtitkár úgy számol, hogy a köznevelésben és a szakképzésben az eddigi évi 2-3000 főhöz képest több pályakezdő tanár állhat munkába.

"Arra is számítok, hogy olyanok térnek vissza a pályára, akik már tanítottak, de időközben más pályát választottak."

- jegyezte meg Maruzsa.

A pedagógusok béremelésével az alábbi cikkünkben foglalkoztunk.

 

Hozzászólások

Pukli István: „A pedagógus sok mindenre jó, ezért minden rá is marad”

„A magyar tanárok kevesebbet dolgoznak, mint a németek.” „Kevesebb gyerek jut egy pedagógusra, mint Nyugat-Európában.” „A minőségbiztosítás a szakmai színvonalat szolgálja.” Az elmúlt másfél évtizedben a magyar oktatáspolitikát kísérő kormányzati kommunikáció visszatérően ilyen állításokra épült. A mondatok mögött valóban vannak statisztikák, összehasonlítások és mérhető mutatók. A probléma inkább az, hogy ezek önmagukban nagyon keveset mondanak el arról, hogyan működik valójában egy iskola, és milyen terhek nehezednek ma a pedagógusokra.

A Rubovszky Rita által korábban vezetett iskolát ért bántalmazási vádakra reagált a fenntartó: „Ajtónk nyitva áll azok előtt, akiket sérelem ért”

Közleményben reagált a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpontot ért vádakra a fenntartó Boldogasszony Iskolanővérek magyar tartományának főnöknője. Lobmayer M. Judit azt írta, hogy nyitottak a párbeszédre azokkal a volt diákokkal, akik sérelmekről és bántalmazó iskolai légkörről számoltak be az elmúlt hetekben.

Mozgáskorlátozott embereknek fejlesztett videójáték-kontrollert egy magyar diák – fődíjat nyert vele egy rangos amerikai versenyen

Sokan természetesnek veszik, hogy egy videójáték elindításához csak kézbe kell venni a kontrollert. Mozgáskorlátozott emberek milliói számára azonban ez sokszor egyáltalán nem magától értetődő. Ezen változtatna Vida Ákos, aki olyan speciális, kontrollerre csatlakoztatható eszközt fejlesztett, amellyel akár egy kézzel vagy fejmozgással is lehet játszani. Találmányával az egyik legrangosabb amerikai innovációs versenyen is elindult, ahol végül a 15 ezer dolláros fődíjat is elnyerte.