Egyre több az SNI-s tanuló, miközben továbbra is kevés a praktizáló gyógypedagógus
Egy év alatt négyezerrel nőtt az általános iskolás korú SNI-s gyerekek száma, vagyis jelenleg egy fejlesztéssel foglalkozó pedagógusra körülbelül 10 gyerek jut.
A diákszervezet Néprajzi Múzeumban tartott tiltakozó akciója miatt.
Nyolcvanezer forintos bírságot kapott az Egységes Diákfront elnökségi tagja, Perlaki-Borsos Noel a Néprajzi Múzeumban tartott akciójuk miatt - számolt be róla a 444.
A diákok azt követően szerveztek demonstrációt a múzeumba, hogy a magyar származású brazil fotóművész és aktivista, Claudia Andujar "Indiánok. Lelkek. Túlélők" című kiállításán a gyermekvédelmi törvényre hivatkozva kordonokkal különítettek el egy meleg párt ábrázoló fényképet, az elkerített részt pedig külön teremőr is őrzi, hogy biztos ne lássák 18 éven aluliak.
Az EDF tagjai november 16-án
a kép elkülönítése ellen, ahol a 18. életévüket már betöltött diákok "A művészet mindenkié?", a 18 év alattiak pedig "Az enyém nem" feliratú táblákat tartottak.
Az akciót követően a rendőrség igazoltatta a diákokat, az EDF elnökségi tagja, Perlaki-Borsos Noel ellen pedig szabálysértési eljárást indítottak, elmondásuk szerint azért, mert az akció nem bejelentett demonstrációnak minősült.
Az Egységes Diákfront hétfői sajtótájékoztatóján Perlaki-Borsos elmondta, hogy 80 ezer forintra büntették, ezt azonban nem fogadja el és bíróságra viszi az ügyet. Állítása szerint - zömében a tavaszi kordonbontások miatt - jelenleg körülbelül 40 diák ellen folytatnak rendőrségi eljárást, amit egyértelműen a félelemkeltés eszközének tekintenek.
„Ez egyértelműen a félelemkeltés eszköze. Nem az alkotmányellenes kordon ellen járnak el, hanem a diákok ellen. Nem a fehérgalléros bűnözőket derítik fel, hanem a diákokat vegzálják” - mondta.
A diákok a következő napokban kétezer olyan plakátot fognak kiragasztani Budapest közterein és néhány vidéki városban, amin az említett fotó lesz látható.
Egy év alatt négyezerrel nőtt az általános iskolás korú SNI-s gyerekek száma, vagyis jelenleg egy fejlesztéssel foglalkozó pedagógusra körülbelül 10 gyerek jut.
Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.
A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.
Két évvel meghosszabbította a kormány azt az átmeneti lehetőséget, amely alapján bizonyos sportszakmai végzettséggel rendelkező szakemberek is taníthatnak testnevelést, ha az iskola megfelelő végzettségű és szakképzettségű pedagógussal nem tudja megszervezni a mindennapos testnevelést.
@eduline.hu Mennyiből tud ma megélni egy egyetemista? #penzugyitudatossag #szponzoralttartalom #raiffeisen #magyartiktok #fy
♬ eredeti hang - eduline.hu
Augusztus 18-án újabb egyeztetést tartottak a szakképzés helyzetéről, amelyen Naderi Zsuzsanna, szakképzésért és felnőttkori tanulásért felelős államtitkár, valamint a minisztérium jogi és szakképzési területének képviselői is részt vettek.
Elsőként az alsó tagozatos osztályokat indítanák el, és terveik között szerepel a másik két bezárt iskola újranyitása is.
A kormány hivatalosan visszavonta a Pázmány Campus beruházásának kiemelt státuszát. Pikó András, Józsefváros polgármestere szerint ezzel biztossá vált, hogy a beruházás az eredetileg tervezett formájában nem valósul meg.
Szeptember 4-ig várják az adományokat.