Vádat emeltek a mogyoróallergia miatt meghalt kisfiú tanárnőjével szemben

Hiába jelezték a gyermek tanulói adatlapján, a szülőknek szóló kérdőíven és az üzenőfüzetben is a kisfiú allergiáját, a napközis tanárnő mogyorókrémmel töltött ostyát helyezett a padjára. A kisfiú nem sokkal később belehalt az allergiás reakcióba.

  • Székács Linda

Halált okozó foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétségével vádat emelt a Budapesti IV. és XV. Kerületi Ügyészség azzal a napközis tanárnővel szemben, aki 2022. januárjában gondtalanul földimogyorós édességet tett egy mogyoróallergiás kisfiú padjára, aki miután fogyasztott belőle belehalt a súlyos allergiás reakcióba - írják az Ügyészség.hu-n.

A vádirat szerint a pedagógus napközis tanárként dolgozott egy budapesti általános iskola egyik első osztályában, ahol 2022. január 18-án az egyik tanuló születésnapját ünnepelték, melynek során az ünnepelt által hozott mogyorós ostyarudat  a tanárnő szétosztotta a gyerekek között, amiből a sértett mogyoróallergiás kisfiú is kapott.

Az édesség elfogyasztása után nem sokkal a gyerek rosszul lett. A telefonon értesített szülők az iskolához érkezve autóval orvoshoz indultak a kisfiúval, akinek az út során romlott az állapota, ezért a szülők egy fóti benzinkútnál megállva mentőt hívtak a gyerekhez, akik azonban már nem tudták megmenteni az életét.

"A tragédia azért következett be, mert a vádlott az édességek kiosztásakor nem vette figyelembe azt, hogy a sértett általa is tudottan mogyoróallergiában szenved, és ennek ellenére földimogyorókrémmel töltött édességet tálalt fel közvetlenül a sértett padjára is, amellyel lehetővé tette, hogy abból a sértett is fogyasszon. A vádlott - aki a munkaköri leírása szerint, személyesen felelős a felügyeletére bízott tanulók testi, érzelmi és morális épségéért - ezzel gondatlanul megszegte a foglalkozása szabályait, amely közvetlen ok-okozati összefüggésben állt a halálos eredménnyel" - írják.

A napközis tanárnővel szemben az ügyészség végrehajtásában próbaidőre felfüggesztett fogházbüntetést, valamint a tanítói foglalkozás gyakorlásától történő határozott idejű eltiltást indítványoz a vádiratban.

Hozzászólások

Megfélemlítés, lekezelés, tömeges bukások: évek óta nyilvánvalóak a problémák az ELTE ÁJK polgári jogi záróvizsgáján

Néhány mondat után bukás, pluszban három tétel, ha valaki kimegy a mosdóba, flegma kérdések és gúnyolódás a hallgatókkal - ilyen és ehhez hasonló esetek történtek idén és az elmúlt években az ELTE ÁJK polgári jogi záróvizsgáján két tanárnál. A végzős diákok csoportja kezdeményezte, hogy az egyetemi vezetés foglalkozzon a panaszokkal. A dékán szerint a polgári jogi záróvizsga nehéz, de arra nyitott, hogy HÖK-delegáltak megfigyelőként részt vegyenek rajta.