Kirúgtak egy fiatal tanárt Balatonalmádiban, mert "nem maradt csendben"

Azonnali hatállyal rúgták ki, pedig érettségiző osztálya volt.

  • Tornyos Kata

Két százalékkal alacsonyabban teljesített a minősítésén, mint a követelmény, hivatalosan emiatt rúgták ki. A noÁr Facebook bejegyzése szerint azonban ez csak egy kreált kifogás és valójában rendszerkritikus megnyilvánulásai miatt bocsátották el:

A tanár kirakat kirúgása mögötti valódi ok az az, hogy nem maradt csendben, nem hagyta magára a kollégáit és a diákjait ebben a rohadék rendszerben és harcolt egy jobb oktatásért. A döntés felülről jött, azaz központi utasítás volt, ahogy az összes eddigi kirúgás is.

 

Frissítés:

A Veszprém Kukac értesülései szerint nem igaz, ami a közösségi médiában megjelent az ügyről, de az iskola dolgozói nem nyilatkozhatnak. A lap az intézményből azt a választ kapta, hogy

"a balatonalmádi Magyar-Angol Tannyelvű Gimnázium és Kollégium egyik gyakornokának jogviszonya a Nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC törvény 64. § (8) bekezdése alapján a törvény erejénél fogva szűnik meg. A munkáltatói jogokat gyakorló tankerületi központnak a jogszabály a konkrét esetben mérlegelési jogkört nem biztosít."

 

A kirúgott pedagógus a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen végzett történelem-etika szakos tanárként. A hírek szerint a diákjai szeretik és tisztelik a pedagógust, akinek hiányában nem tudni, hogyan bonyolítják majd le a szóbeli érettségi vizsgákat.

 

A diákok a pedagógus felmentésének hírére sorfalat álltak, és a diáktüntetések himnuszaként is elhíresült 'Mi vagyunk a grund' című dallal és vastapssal búcsúztatták.

 

Május 30-tól egészen június 1-ig országos tüntetésre készül a Tanítanék és a noÁr.

 

 

Hozzászólások

Pukli István: „A pedagógus sok mindenre jó, ezért minden rá is marad”

„A magyar tanárok kevesebbet dolgoznak, mint a németek.” „Kevesebb gyerek jut egy pedagógusra, mint Nyugat-Európában.” „A minőségbiztosítás a szakmai színvonalat szolgálja.” Az elmúlt másfél évtizedben a magyar oktatáspolitikát kísérő kormányzati kommunikáció visszatérően ilyen állításokra épült. A mondatok mögött valóban vannak statisztikák, összehasonlítások és mérhető mutatók. A probléma inkább az, hogy ezek önmagukban nagyon keveset mondanak el arról, hogyan működik valójában egy iskola, és milyen terhek nehezednek ma a pedagógusokra.

Szó sem volt a mindennapos testnevelés megszüntetéséről – Lannert Judit szerint a jelenlegi rendszert kell átgondolni

Sok iskolában folyosón, udvaron vagy akár tanteremben tartják a testnevelésórákat, gyakran megfelelő infrastruktúra és átöltözési lehetőség nélkül – erről is beszélt Lannert Judit az Országgyűlés keddi ülésén. A miniszter szerint nem a mindennapos testnevelés megszüntetéséről van szó, hanem arról, hogy a jelenlegi rendszert át kell gondolni.

Szó sem volt a mindennapos testnevelés megszüntetéséről – Lannert Judit szerint a jelenlegi rendszert kell átgondolni

Sok iskolában folyosón, udvaron vagy akár tanteremben tartják a testnevelésórákat, gyakran megfelelő infrastruktúra és átöltözési lehetőség nélkül – erről is beszélt Lannert Judit az Országgyűlés keddi ülésén. A miniszter szerint nem a mindennapos testnevelés megszüntetéséről van szó, hanem arról, hogy a jelenlegi rendszert át kell gondolni.