12 ezer pedagógus még nem írta meg a minősítéshez kötelező portfóliót

Novemberig minden pedagógusnak meg kell írnia és fel kell töltenie a portfólióját, ám ennek az előírásnak 12 ezren még nem tettek eleget.

  • Eduline

A 24.hu azt írja, ez nagyjából a pedagógusok tíz százalékát jelenti. A lapnak többen úgy nyilatkoztak, akkor sem hajlandóak portfóliót írni, ha emiatt elbocsátják.

A 12 ezer pedagógus még nem vett részt a kötelező minősítési eljárásban, amelynek az első eleme a portfólió megírása és feltöltése.

A Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) alelnöke szerint a kormány a rendszer bevezetésekor azzal számolt, hogy a tanárok egy-két százaléka hagyja az utolsó évre a portfólió megírását, illetve ekkora lehet azoknak az aránya, akik egyáltalán nem akarnak a minősítésben részt venni, inkább elhagyják a pályát.

Hozzászólások

Már most 33 fokos sok tanterem, a szabályozás a hideget kezeli, a hőséget nem

Még mintegy három hét van hátra a 2025/2026-os tanévből, de már most sok iskolában 30-33 fokos tantermekben írják az utolsó témazárókat a diákok. A szellőztetés, a sötétítő, és a kereszthuzat a helyzeten nem sokat segít, klíma a visszajelzések alapján csak kevés helyen van. Ráadásul jogszabályok nem foglalkoznak azzal, hogy legfeljebb hány fok lehet a tanteremben.

Nem száz százalékban kapnák vissza az önkormányzatok az iskolákat – sem a tankerületeket, sem a Klebelsberg Központot nem akarja beszántani a kormány

Nem megszüntetni, hanem radikálisan átalakítani szeretné a kormány a Klebelsberg Központot és a tankerületi rendszert – ez hangzott el a szerdai sajtótájékoztatón. A tervek szerint az iskolaigazgatók nagyobb önállóságot kapnának, az önkormányzatoknak és helyi közösségeknek pedig ismét lehetne beleszólásuk az iskolák működésébe.

Egyértelműsítette Lannert Judit: nem lesznek iskolabezárások a kistelepüléseken, pedig soha nem született még ilyen kevés gyerek

Nem tervez a kormány kistelepülési iskolabezárásokat – erről beszélt Lannert Judit kedden az Országgyűlésben. A miniszter ugyanakkor arról is beszélt, hogy a demográfiai helyzet miatt hosszú távon át kell gondolni az iskolarendszer fenntarthatóságát. Szerinte vannak olyan járások Magyarországon, ahol évente már száz alatt van a megszülető gyerekek száma.