Egy iskolában sem döntöttek a gázárak miatt online oktatásról. Nem is dönthetnének

Egyelőre egyik budapesti vagy vidéki tankerületben sem döntöttek online oktatásról, mindenhol hagyományos, jelenléti oktatásra készülnek.

  • Eduline

A Telex azt írja, több tankerületet és egyházi iskolák fenntartóit is megkérdeztek: tudnak-e arról, hogy digitális oktatás lesz valamelyik intézményükben. Mindenhonnan ugyanazt a választ kapták: hagyományos oktatásra készülnek.

Tantermen kívüli, digitális munkarendet egyébként kizárólag a miniszter rendelhet el, iskolaigazgató vagy intézményfenntartó nem, vagyis saját hatáskörben nem is dönthetnek arról, hogy a rezsiköltségek emelkedése miatt bezárják az épületeket, hazaküldik a diákokat. A

Belügyminisztérium azt írta, tantermen kívüli oktatásról a köznevelésért felelős miniszter nem döntött még, de folyamatosan figyelemmel kísérik a nemzetközi és a hazai fejleményeket.

Hozzászólások

Megvannak az érettségi hivatalos eredményei: magyarból romlottak, töriből javultak az átlagok

Könnyebb töri, nehezebb magyar és szinte változatlan matek – nagyjából így foglalhatók össze a 2026-os érettségi eredményei. Magyarból középszinten több mint három százalékponttal csökkent az országos átlag, történelemből viszont csaknem ugyanennyivel nőtt. Matekból és angolból alig változtak az eredmények 2025-höz képest, emelt szinten pedig több tárgynál éppen ellentétes trend rajzolódott ki.

„Olyan emberekre van szükség, akik egy kicsit másképp ketyegnek tanárként”

Az a kérdés, hogy milyen tanárokra van szükség az iskolákban, első látásra egyszerűnek tűnik. A legtöbben azt válaszolnák: jól képzett, elkötelezett, a tantárgyukat szerető pedagógusokra. Mindez természetesen igaz. Mégis, ha végignézünk azokon az iskolákon, amelyek hosszabb időn keresztül képesek voltak valódi változást létrehozni, azt látjuk, hogy valami más is közös bennük. Vélemény.

Elkészült a jelentés a tankerületi rendszer átvilágításáról: Lannert Judit szerint „a bürokrácia nőtt, az intézmények mozgástere szűkült”

Nem tette hatékonyabbá a köznevelési rendszert a központosítás, sőt tovább mélyültek a pedagógushiányból, az alulfinanszírozottságból és a túlzott adminisztrációból fakadó problémák – Lannert Judit szerint ez az egyik legfontosabb megállapítása annak az átfogó átvilágításnak, amely a Klebelsberg Központ és a tankerületi rendszer működéséről készült. A jelentést a kormány elfogadta, és ennek alapján döntött a köznevelés irányításának átalakításáról.