Jövő héten újraindul a hagyományos, teljes létszámú oktatás Ausztriában

A diákokat heti háromszor tesztelik majd.

  • Eduline/MTI

Ausztriában a járványügyi mutatók javulásának köszönhetően újabb lazítások jönnek májusban. Többek között május 17-én kinyitnak az iskolák és visszatérnek a hagyományos jelenléti és teljes létszámú oktatáshoz a diákok - jelentette be Sebastian Kurz kancellár, aki azt is hozzátette: a diákokat heti háromszor tesztelik majd.

Heinz Fassmann oktatási miniszter korábban elmondta, hogy a hosszú zárlat, a barátok hiánya és az otthoni tanulás következményeként sok diáknál fellépő járulékos negatív következmények - mint például alvászavarok, depresszió - orvoslására 20 százalékkal megnövelik az iskolai pszichológusok munkájára szánt keretösszeget. Ez lehetővé teszi, hogy minden gyermek, akinek szüksége van rá, megfelelő szakmai segítséget kaphasson - tette hozzá.

Mindeközben Nagy-Britanniában is javult a járványhelyzet, így jövő hétfőn elkezdődhet a brit kormány nyitási menetrendjének következő, harmadik szakasza - jelentette be hétfőn Boris Johnson brit miniszterelnök. Ez az oktatást tekintve azt jelentik, hogy lehetővé válik a többnapos iskolai kirándulások szervezése és jövő hétfőtől a középiskolás diákoknak sem kell maszkot viselniük az osztályokban, illetve az iskolák közösségi helyiségeiben. Továbbá a hallgatók is visszatérhetnek az egyetemekre.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.