Katasztrófa a láthatáron: van olyan térség, ahol 114 millió gyerek esik ki az oktatásból

Talán nem túlzás azt mondani, hogy Latin-Amerika és a karib-tengeri térség modern történelmének legsúlyosabb oktatási válságát éli.

  • Eduline/MTI

Az iskolák részleges vagy teljes bezárása miatt ugyanis jelenleg 114 millió gyermek marad ki az oktatásból - figyelmeztetett szerdán az ENSZ Gyermekalapja (UNICEF), ez a szám jelenleg a legmagasabb a világon.

A térségében mindössze hét országban nyitották meg teljesen az iskolákat. Tizenkét országban az iskolák teljesen, a többiben részlegesen zárva tartanak. Így gyerekek átlagosan 158 napot estek ki az iskolából - tudatta az UNICEF térségbeli hivatala.

A világ semelyik másik részén nem maradt ennyi gyerek iskolai oktatás nélkül

- figyelmeztetett Jean Gough, a szervezet térségbeli igazgatója.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Szó sem volt a mindennapos testnevelés megszüntetéséről – Lannert Judit szerint a jelenlegi rendszert kell átgondolni

Sok iskolában folyosón, udvaron vagy akár tanteremben tartják a testnevelésórákat, gyakran megfelelő infrastruktúra és átöltözési lehetőség nélkül – erről is beszélt Lannert Judit az Országgyűlés keddi ülésén. A miniszter szerint nem a mindennapos testnevelés megszüntetéséről van szó, hanem arról, hogy a jelenlegi rendszert át kell gondolni.

Nem száz százalékban kapnák vissza az önkormányzatok az iskolákat – sem a tankerületeket, sem a Klebelsberg Központot nem akarja beszántani a kormány

Nem megszüntetni, hanem radikálisan átalakítani szeretné a kormány a Klebelsberg Központot és a tankerületi rendszert – ez hangzott el a szerdai sajtótájékoztatón. A tervek szerint az iskolaigazgatók nagyobb önállóságot kapnának, az önkormányzatoknak és helyi közösségeknek pedig ismét lehetne beleszólásuk az iskolák működésébe.