Ilyen volt a 2021-es középiskolai felvételi: itt vannak a feladatsorok és a megoldások

Nyilvánosságra hozta az Oktatási Hivatal a négyosztályos középiskolai felvételi feladatsorait és a megoldásokat.

  • Eduline

Ma délelőtt 10 órától tartották a központi felvételiket, ahol a nyolcadikos diákok matematikából és magyar nyelvből töltöttek ki feladatsorokat. A vizsgák mindkét tárgyból 45-45 percesek voltak. Ezalatt 10-10 feladatot kell megoldani, 50-50 pontért.

Itt nézhetitek meg a magyar feladatsort:

Itt pedig a megoldókulcsot:

A matekot itt találjátok:

Ennek a megoldásait pedig itt nézhetitek meg:

Itt vannak a hatosztályos gimnáziumok feladatsorainak a megoldókulcsai.

Így kellett megoldani a nyolcosztályos gimnáziumok felvételi feladatsorait.

A saját eredményeitek február 8-ig derülnek majd ki. A 2020-as középiskolai felvételiről itt olvashatjátok további cikkeinket.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Megvannak az érettségi hivatalos eredményei: magyarból romlottak, töriből javultak az átlagok

Könnyebb töri, nehezebb magyar és szinte változatlan matek – nagyjából így foglalhatók össze a 2026-os érettségi eredményei. Magyarból középszinten több mint három százalékponttal csökkent az országos átlag, történelemből viszont csaknem ugyanennyivel nőtt. Matekból és angolból alig változtak az eredmények 2025-höz képest, emelt szinten pedig több tárgynál éppen ellentétes trend rajzolódott ki.

„Olyan emberekre van szükség, akik egy kicsit másképp ketyegnek tanárként”

Az a kérdés, hogy milyen tanárokra van szükség az iskolákban, első látásra egyszerűnek tűnik. A legtöbben azt válaszolnák: jól képzett, elkötelezett, a tantárgyukat szerető pedagógusokra. Mindez természetesen igaz. Mégis, ha végignézünk azokon az iskolákon, amelyek hosszabb időn keresztül képesek voltak valódi változást létrehozni, azt látjuk, hogy valami más is közös bennük. Vélemény.

Elkészült a jelentés a tankerületi rendszer átvilágításáról: Lannert Judit szerint „a bürokrácia nőtt, az intézmények mozgástere szűkült”

Nem tette hatékonyabbá a köznevelési rendszert a központosítás, sőt tovább mélyültek a pedagógushiányból, az alulfinanszírozottságból és a túlzott adminisztrációból fakadó problémák – Lannert Judit szerint ez az egyik legfontosabb megállapítása annak az átfogó átvilágításnak, amely a Klebelsberg Központ és a tankerületi rendszer működéséről készült. A jelentést a kormány elfogadta, és ennek alapján döntött a köznevelés irányításának átalakításáról.