Az iskolában zaklatták - most világsztárok vigasztalják
Már több mint 14 millióan látták egy ausztrál édesanya videóját, amin a 9 éves kisfia sírva ismételgeti, hogy meg akar halni, mert csúfolják őt az iskolában. A törpe termete miatt zaklatott Quadenért azóta a fél világ összefogott - a kampányba már világsztárok is becsatlakoztak.
Eduline
Szívszorító videóval szeretné felhívni a figyelmet egy ausztrál édesanya arra, milyen súlyos következményei lehetnek az iskolai zaklatásnak. A felvételen a kisfia sírva ismételgeti, hogy meg akar halni. "Adj egy kötelet, meg akarom ölni magam... Szíven akarom szúrni magam... Azt akarom, hogy valaki megöljön.." - mondta a 9 éves Quaden, akit törpenövése miatt bántanak az iskolában - számolt be az esetről a Daily Mail.
"Minden egyes nap ez van, újabb zaklatás, újabb csúfolódás, újabb gúnynév. Mi volna, ha megnevelnétek a gyerekeikteket, a családotokat, a barátaitokat?" - panaszolta az édesanya, aki korábban azt nyilatkozta: kisfiának már 6 évesen is megfordult a fejében az öngyilkosság gondolata, mivel nem bírja elviselni a gúnyolódásokat.
A hatperces videó hamar bejárta az internetet, már több mint 14 millióan látták és hashtag kampány (#QaydenMellettÁllunk) indult a kisfiúért - írja a BBC.
A kampányba már olyan nagy világsztárok is becsatlakoztak, mint például Hugh Jackman - aki azt üzeni a fiúnak, hogy sokkal erősebb, mint gondolná, és az ő képében biztosan barátra talált -, vagy éppen Brad Williams amerikai komikus, aki maga is törpenövésű. A homurista egy nap alatt 130 ezer dollárt gyűjtött össze adományokból, hogy Quaden és családja el tudjanak menni Disneylandbe.
A eset Eric Trumpot, Donald Trump fiát is megrázta. Enes Kanter kosárlabdászó pedig a Twitteren üzent Quadennek - azt írta, hogy "az egész világ mögötte áll", és meghívta a kifiút és családját egy NBA mérkőzésre.
A Szikszói Járási Ügyészség vádat emelt egy nő ellen garázdaság miatt. Az anya fiával együtt verte meg a gyerek osztálytársát.
Ha úgy érzed, segítségre van szükséged, hívd a krízishelyzetben lévőknek rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123, vagy 06 80 820 111 telefonszámot! Amennyiben másvalakiért aggódsz, ezt az oldalt érdemes megnézned.
Kitört a vakáció, elkezdődött a több mint két hónapos nyári szünet, ami a pihenés mellett arra is jó lehet, hogy elővegyétek a következő tanév kötelező olvasmányait. Mutatjuk, mely műveket kérik az általános iskolák évfolyamain.
A Corvinuson egy tanársegéd havi bruttó 600-900 ezer forintot, egy egyetemi tanár pedig akár 2,1 millió forintot is kereshet. A vezetői fizetések ennél is magasabbak: a rektor alapbére jelenleg közel 5,8 millió forint. Az intézmény szerint a cél az átláthatóbb bérezés és a bértranszparencia erősítése, miközben a lépéssel a hazai felsőoktatásban is úttörő szerepet vállalnak.
A szakképzésben dolgozók közalkalmazotti jogállásának visszaállítását, a tanítási évre vetített munkaidőkeret megszüntetését és átláthatóbb bérrendszer kialakítását is sürgeti a Pedagógusok Szakszervezetének szakképzési és felnőttképzési tagozata. A szervezet egy 24 pontból álló javaslatcsomagban foglalta össze azokat a problémákat, amelyek szerintük azonnali intézkedést igényelnek a szakképzésben.
Újabb diákok fejezték be általános iskolai tanulmányaikat a miskolci Dr. Ámbédkar Iskolában, amely olyan fiataloknak kínál második esélyt, akik korábban lemorzsolódtak az oktatásból vagy végzettség nélkül hagyták el az iskolarendszert.
A nevelést, oktatást közvetlenül segítő dolgozók közül sokak nettó fizetése még mindig „kettessel kezdődik” – mondta Tóth Tünde, a Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke a szervezet tanévzáró sajtótájékoztatóján. A PSZ elfogadná, hogy július 1-jétől megvalósuljon a korábban ígért 25 százalékos béremelés, de szerintük ez csak szükséges, nem elégséges lépés lenne.
Ugyanannyi érettségi szünetet kapjanak a technikumban érettségiző diákok, mint a gimnazisták, hogy az írásbeli és a szóbeli között ne kelljen szakmai órákra járniuk, és akár szakmai vizsga nélkül is kaphassanak érettségi bizonyítványt.
A benyújtott törvényjavaslat célja a tankerületi fenntartású intézmények szakmai önállóságának növelése, az igazgatók jogköreinek bővítése, illetve a pedagógusok és más köznevelésben dolgozók kollektív jogainak helyreállítása. A javaslatok több olyan szabályt is módosítanának vagy hatályon kívül helyeznének, amelyeket a szakmai szervezetek évek óta napirenden tartanak.