Megható, diszlexiáról szóló vers terjed a Twitteren

Nagyon népszerű az interneten annak az amerikai tanárnak a Twitter-bejegyzése, akinek diszlexiás diákja egy különleges verset írt.

  • Eduline

Egy amerikai iskolában azt a feladatot kapták a gyerekek, hogy írjanak verset, és az egyik kislány műve annyira lenyűgözte a tanárát, hogy kiposztolta a Twitterre és az internetezők is teljesen odavoltak érte - szúrta ki Könyvesblog. 

Twitter/Jb5Jane

A Dyslexia című versben csupa olyan mondatok szerepelnek, amelyet valószínűleg sok, olvasási nehézséggel küzdő gyerek fejébe plántálhatnak az évek során - írják. Ilyen a "hülye vagyok, csődtömeg vagyok, nincs ember, aki szerint tehetségem lenne a szavakhoz" és hasonlók. A vers végén azonban van egy csavar: arra kéri az olvasót, hogy lentről felfelé olvassa el a verset, ezzel pedig az egész vers üzenete megváltozik. Senki nem érheti el, hogy ezeket gondoljam - ezzel a sorral "kezdődik", vagyis megcáfolja az összes negatív mondatot.

Fontos üzenetet küldött a politikusoknak, a felnőtteknek a 16 éves svéd diáklány

A politikusoknak és a felnőtteknek csatlakozniuk kell a diákok éghajlatvédelmi mozgalmához - mondta Greta Thunberg 16 éves svéd környezetvédő aktivista a Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) című német lap hírportálján pénteken, a Fridays for Future elnevezésű mozgalom világméretű tüntetésének alkalmából közzétett írásában.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Megvannak az érettségi hivatalos eredményei: magyarból romlottak, töriből javultak az átlagok

Könnyebb töri, nehezebb magyar és szinte változatlan matek – nagyjából így foglalhatók össze a 2026-os érettségi eredményei. Magyarból középszinten több mint három százalékponttal csökkent az országos átlag, történelemből viszont csaknem ugyanennyivel nőtt. Matekból és angolból alig változtak az eredmények 2025-höz képest, emelt szinten pedig több tárgynál éppen ellentétes trend rajzolódott ki.

„Olyan emberekre van szükség, akik egy kicsit másképp ketyegnek tanárként”

Az a kérdés, hogy milyen tanárokra van szükség az iskolákban, első látásra egyszerűnek tűnik. A legtöbben azt válaszolnák: jól képzett, elkötelezett, a tantárgyukat szerető pedagógusokra. Mindez természetesen igaz. Mégis, ha végignézünk azokon az iskolákon, amelyek hosszabb időn keresztül képesek voltak valódi változást létrehozni, azt látjuk, hogy valami más is közös bennük. Vélemény.

Elkészült a jelentés a tankerületi rendszer átvilágításáról: Lannert Judit szerint „a bürokrácia nőtt, az intézmények mozgástere szűkült”

Nem tette hatékonyabbá a köznevelési rendszert a központosítás, sőt tovább mélyültek a pedagógushiányból, az alulfinanszírozottságból és a túlzott adminisztrációból fakadó problémák – Lannert Judit szerint ez az egyik legfontosabb megállapítása annak az átfogó átvilágításnak, amely a Klebelsberg Központ és a tankerületi rendszer működéséről készült. A jelentést a kormány elfogadta, és ennek alapján döntött a köznevelés irányításának átalakításáról.