Harminc diák került kórházba egy paprikaspray miatt

Az északolasz Pavia egyik iskolájának diákjai hétfőn paprikaspray-t fújtak egymásra.

  • Eduline

A szakközépiskolából 30 diákot szállítottak kórházba - írja a hvg.hu.

A gyerekek valószínűleg kipróbálták azt a sprayt, amely péntek este tömegpánikot okozott, ahol egy 15 éves fiú azért használta a paprikaspray-t, hogy elterelje a figyelmet egy nyaklánc ellopásáról. A pénteki tülekedésben hatan meghaltak. 

A védelmi spray-t Olaszországban nagykorúak dohányboltokban is megvásárolhatják.

Veréssel fenyegette iskolatársait, védelmi pénzt szedett egy siófoki diák

Őrizetbe vették azt a siófoki általános iskolást, aki osztálytársaitól védelmi pénzt szedett.

Hozzászólások

Minisztérium a csömöri iskolaigazgató kinevezéséről: Lannert Judit nem gondolta meg magát, a tankerület kommunikált félre

Az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium szerint Lannert Judit nem változtatta meg a csömöri iskola igazgatójának kinevezéséről szóló korábbi döntését. A tárca lapunknak azt írta, egyetlen miniszteri döntés született Bátovszky János megbízásáról, a félreértést pedig a Dunakeszi Tankerületi Központ hibás kommunikációja okozta. A minisztérium azt is elárulta, miért hosszabbították meg egy évvel az igazgató megbízását.