Drasztikus váltás: négynapos lesz az iskolai hét, csökken a dolgozók bére

2012-től hétfőtől csütörtökig vagy keddtől péntekig lesz tanítás több floridai oktatási körzetben, így spórolnak az intézmények fenntartási költségein, több iskolai dolgozók bérén, a diákok utaztatásán és a közétkeztetésen.

  • Eduline

Körzetenként több mint 4,5 millió dolláros, vagyis 800-900 millió forintnak megfelelő megtakarítást remélnek a négynapos iskolahét bevezetésétől, írja a The Epoch Times. A pedagógusok bére az új rendszerben sem változik majd, az óraszámok ugyanis változatlanok maradnak, a foglalkozásokat négy napba sűrítik össze. Máshogy nem is tehetnének, a jogszabályok ugyanis csak akkor engedélyezik a módosítást, ha a tanárok fizetését és a diákok óraszámát nem csökkentik.

A tanárok bére nem változik, az iskolabusz-vezetőké és az egyéb iskolai dolgozóké viszont igen
Wikipedia

Százhúsz egyesült államokbeli oktatási körzetben már most is csak heti négy napot járnak iskolába a gyerekek, de több államban, többek között New Yorkban is fontolgatják a tanítási hét szerkezetének módosítását. Franciaországban négy és fél napig járnának a diákok iskolába, emellett rövidebb lenne a nyári szünet is - összefoglalónkat itt olvashatod el.

A University of Southern Maine felmérése szerint az utazási költségek, a közüzemi díjak és az étkeztetés árának csökkenésével az iskolák kiadásait mintegy 2-9 százalékkal lehet mérsékelni – írta korábban a Los Angeles Times. Több oktatáskutató szerint a négynapos tanítási hét és a háromnapos hétvége a diákok teljesítményére is jó hatással van. Mikor kezdődik, meddig tart a 2011/2012-es tanév? A tanítási szünetek pontos dátumát és az őszi érettségi időpontjait itt találod.

eduline
Hozzászólások

Pedagógusok, dolgozók a szakképzésről: „Nem diákbarát, nem oktatóbarát, pedagógiailag meg öngól”

Lannert Judit szerint a szakképzés „stabil alapokon áll”, ezt az állítást azonban sorra vitatták a bejegyzése alatt megszólaló pedagógusok és szakemberek, szerintük a rendszer ezer sebből vérzik. A technikumi tanulók túlterheltségét, a duális képzés hiányosságait, a centrumrendszer túlzott központosítását, a bürokratikus terheket és az ösztöndíjrendszer problémáit emelték ki.

Miklós György: „Olyan nagy különbségek vannak egyes iskolák között, hogy még egy 5-ös osztályzat sem mindenhol ugyanazt jelenti”

A Szülői Hang képviselője és Nahalka István oktatáskutató szerint a középiskolai felvételi rendszer, valamint a hat- és nyolcosztályos gimnáziumok körüli vita valójában a magyar közoktatás mélyebb problémáira mutat rá. Úgy vélik, a szelekció addig nem szüntethető meg, amíg jelentős különbségek vannak az iskolák között, és sok család azért próbál jobb hírű intézményt találni gyermekének, mert nem bízik a helyi iskola színvonalában.

Először díjazták azokat az iskolákat, amelyek a legtöbbet tesznek a diákok egészségéért

Tizenegy iskola nyerte el idén először az Egészségtudatos Iskola címet és a vele járó pénzjutalmat. A programot életre hívó szakemberek szerint a fiatalok egészségtudatos szemléletének kialakítása nemcsak a család és az egészségügy, hanem az iskolák felelőssége is, ezért azokat az intézményeket ismerték el, amelyek kiemelt figyelmet fordítanak tanulóik testi, lelki és mentális jóllétére.

„A nyolcosztályos általános iskola olyan, mint az egykulcsos adórendszer: a háttérben a különböző érdekek már rég szétszedték”

Elavult évfolyamrendszer, a középiskolai rendszer kettéhasadása, a gyerek- és felnőttoktatás összemosása – többek között ezek a szakképzési rendszert érintő legnagyobb problémák, állítja Hana György humánökológus, közoktatási vezető. Szerinte fontos lenne, hogy a szakképzési vezetőket is bevonják a minisztériumi konzultációkba, ha a közoktatási rendszer módszeres fejlesztése a cél.

Ideiglenesen katolikus iskola működik a vitnyédi táborban

A vitnyéd-csermajori ingatlan jelenleg oktatási célokat szolgál, ugyanis a Győri Egyházmegye fenntartásában működő kapuvári Páli Szent Vince Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda használja saját épületének felújítása idején – közölte a vagyonkezelő Széchenyi István Egyetem.