Még csak 14 éves, de már több százezer forintot rabolt az általános iskolás

Egy tizennégy éves általános iskolás rabolt ki egy balmazújvárosi családot: a lány több százezer forintot vitt el a lakásból.

  • Eduline
A diák egyszerűen besétált a családi ház nyitva felejtett bejárati ajtaján, készpénzt keresett, majd kerékpárral menekült el – mindeközben a házban élő férfi a kertben dolgozott, felesége pedig éppen hazafelé tartott a szomszédból, és még látta a 14 éves lányt, írja a dehir.hu.

Az általános iskolás több százezer forintot lopott el, a pénz egy részét kozmetikumokra költötte. A rendőrség néhány óra múlva egy parkban elkapta a lányt, akit gyorsított eljárásban állítanak bíróság elé.

eduline
Hozzászólások

Szándék van a kulturális dolgozók béremelésére, de konkrét időpont vagy vállalás továbbra sincs

Néhány hónappal a kulturális dolgozók bérrendezéséért szervezett demonstrációja után a Közgyűjteményi és Közművelődési Dolgozók Szakszervezete újabb minisztériumi egyeztetésről számolt be. Találkoztak a kulturális ágazatért felelős államtitkárral, aki a bérrendezés szándékáról beszélt, konkrét időpontot vagy vállalást azonban továbbra sem tett.

Hogyan tudsz átkerülni fizetős képzésről államira?

Ha valaki állami finanszírozási formájú képzésre nyer felvételt, nem jelenti azt, hogy tanulmányai végéig automatikusan ebben a finanszírozási formában is marad. Természetesen az ellenkező irányú átsorolásra is van példa, a megüresedett ösztöndíjas helyekre bekerülhetnek a legjobb teljesítményt elérő, azonos szakon tanuló önköltséges hallgatók.