Marihuánát találtak az iskolában: szigorú büntetésre számíthat a diák

Váratlan eredményt hozott egy csütörtöki drogmegelőző akció a komáromi Selye János Gimnáziumban. Egy tanuló táskájában fél gramm marihuánát találtak a drogkereső kutyák. A diák nagykorú, a szigorú szabályozás miatt komoly büntetésre számíthat, írja a Magyar Nemzet Online.

  • Eduline

Andruskó Imre iskolaigazgató elmondása szerint a gimnázium már évek óta részese több prevenciós programnak is, Klobusitzky György, a budapesti Rendőrtiszti Főiskola adjunktusa rendszeres előadásokat tart az intézményben, évente néhány alkalommal pedig kábítószerkereső kutyák kutatják át a tantermeket – eddig azonban senkinél nem találtak semmit.

A diákot kihallgatták a rendőrök, és mivel már nagykorú, akár fél évtől két évig terjedő szabadságvesztéssel is sújthatják, annak ellenére is, hogy csak csekély mennyiségű könnyűdrogot találtak nála. A fiú együttműködést tanúsított és megbánta tettét – az iskola várhatóan hármas magaviselettel és feltételes kizárással bünteti a negyedikes, érettségi előtt álló tanulót.

eduline

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.