Diákok fosztották ki a kollégiumot Szabadkígyóson

Kifosztották a szabadkígyósi kollégiumot, és rendszeresen fenyegették társaikat azok a középiskolások, akiket néhány napja vett őrizetbe a rendőrség – írja a Beol.hu.

  • Eduline
A rendőrök két 16 éves és egy 15 éves diákot vett őrizetbe január 4-én. A középiskolások a szabadkígyósi kollégium szobáit átkutatták, az ott lakóktól elsősorban műszaki cikkeket, illatszereket és ruhaneműket loptak el.

A békési családotthonban élő fiúk nemcsak a kollégiumot dúlták fel, hanem korábban többször erőszakkal és fenyegetéssel vették rá osztálytársaikat arra, hogy zsebpénzüket és tízóraijukat odaadják nekik. A rendőrök rablással és más bűncselekményekkel gyanúsítják őket, egyikőjük előzetes letartóztatásba került.

eduline
Hozzászólások

Müller Anna szerint a pedagógusok értékelésének osztálytermi megfigyelésre és többforrású visszajelzésre kell épülnie

A keddi parlamenti vitában az ellenzék legfőbb kritikája a pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztésével kapcsolatban az volt, hogy a jelenlegi rendszert úgy állítanák le, hogy egyelőre nem látható, pontosan mi lép a helyére. Lannert Judit szerint ugyanakkor már a nyáron széles körű szakmai egyeztetés kezdődik az új modell kidolgozásáról, Müller Anna pedig felszólalásában azt részletezte, milyen szempontok mentén lenne érdemes újragondolni a pedagógusok értékelését.

Csak bruttó 3045 forint jár egy emelt érettségi kijavításáért a tanároknak, az újraérettségizők viszont 81 ezer forintot fizetnek

Az emelt szintű érettségik javításának díjazását bírálta keddi parlamenti felszólalásában Müller Anna, a Tisza Párt képviselője. A matematika-kémia tanár szerint miközben az Oktatási Hivatal évről évre nehezen talál elegendő vizsgáztatót az emelt szintű vizsgákhoz, a dolgozatok javításáért járó díjazás továbbra is rendkívül alacsony.