"Felháborító" és "őrült" videóval ijesztgetik a tanárokat?

Soha ne érjenek a diákokhoz, lehetőleg mindenféle fizikai kontaktust kerüljenek a tanórákon, csak így kerülhetik el a pedofíliával kapcsolatos vádakat – ezt tanácsolja a brit zenetanároknak a Musicians’ Union. A videóüzenet már most óriási felháborodást váltott ki.

  • Eduline
„A tanár érintése kellemetlen érzést okozhat a diákoknak, zavarba hozhatja őket, ráadásul az oktató is könnyen gyanúba keveredhet. Még akkor sem muszáj megérinteni a gyerekeket óra közben, ha valamilyen mozdulatot, technikát szeretnénk bemutatni nekik. Mindig van ennél jobb megoldás” – magyarázza a narrátor az egyesület videóüzenetében, amelyet minden nagy-britanniai zenetanárnak elküldtek.

A felvételen egy hegedűtanár tart órát, magyarázás közben ráteszi a kezét a diák vállára, és megérinti az ujjait is. A kisfiú zavartnak és ijedtnek tűnik. A videó narrátora szerint az ehhez hasonló helyzetek miatt könnyen rásüthetik az oktatókra, hogy pedofilok, egy ilyen botrány pedig még akkor is tönkreteheti a karrierjüket, ha a végén bebizonyosodik, hogy alaptalan volt a vád.

A Daily Mail információi szerint a zenetanárok többsége „őrültségnek” és "felháborítónak" tartja a videót, egyikőjük szerint az oktatókat és a diákokat is paranoiássá teszik az ehhez hasonló, „hasznos tanácsokat” tartalmazó üzenetek.

eduline
Hozzászólások

Már most 33 fokos sok tanterem, a szabályozás a hideget kezeli, a hőséget nem

Még mintegy három hét van hátra a 2025/2026-os tanévből, de már most sok iskolában 30-33 fokos tantermekben írják az utolsó témazárókat a diákok. A szellőztetés, a sötétítő, és a kereszthuzat a helyzeten nem sokat segít, klíma a visszajelzések alapján csak kevés helyen van. Ráadásul jogszabályok nem foglalkoznak azzal, hogy legfeljebb hány fok lehet a tanteremben.

Nem száz százalékban kapnák vissza az önkormányzatok az iskolákat – sem a tankerületeket, sem a Klebelsberg Központot nem akarja beszántani a kormány

Nem megszüntetni, hanem radikálisan átalakítani szeretné a kormány a Klebelsberg Központot és a tankerületi rendszert – ez hangzott el a szerdai sajtótájékoztatón. A tervek szerint az iskolaigazgatók nagyobb önállóságot kapnának, az önkormányzatoknak és helyi közösségeknek pedig ismét lehetne beleszólásuk az iskolák működésébe.

Egyértelműsítette Lannert Judit: nem lesznek iskolabezárások a kistelepüléseken, pedig soha nem született még ilyen kevés gyerek

Nem tervez a kormány kistelepülési iskolabezárásokat – erről beszélt Lannert Judit kedden az Országgyűlésben. A miniszter ugyanakkor arról is beszélt, hogy a demográfiai helyzet miatt hosszú távon át kell gondolni az iskolarendszer fenntarthatóságát. Szerinte vannak olyan járások Magyarországon, ahol évente már száz alatt van a megszülető gyerekek száma.