Pályázat a legjobb osztálykirándulásért

Megtervezhetik és megnyerhetik magyarországi osztálykirándulásukat harmadik-negyedik osztályos tanulók a Nemzeti Tankönyvkiadó Zrt. pályázatán.

  • Eduline
Az Ország-város-fiú-lány című verseny lényege, hogy a diákoknak pontos tervet kell készíteniük egy magyarországi osztálykirándulás útvonaláról, a látnivalókról, a költségvetésről és a programokról, amelyekre együtt szeretnének eljutni a tanulók. A prezentációnak tartalmaznia kell egy tesztfüzet tervét is, amelyben később az utazás során szerzett ismereteket és élményeket idézhetik fel a gyerekek.

A március 28-ig beküldött munkákat szakmai zsűri értékel. Tagjai elsősorban olyan szempontokat vesznek majd alapul, hogy mennyire kidolgozott és megvalósítható az elképzelés, de a programok sokszínűségére és egyediségére is nagy hangsúlyt fektetnek.

 

A döntőn a legjobb 10 pályázó osztály 3-3 fős csapata mutathatja be tervét a megálmodott osztálykirándulásról. Az első három helyezet 200, 100, illetve 50 ezer forintot kap az elképzelés megvalósítására.

A részletes pályázati kiírás a www.ntk.hu weboldalon olvashatjó

mti

 

 

Hozzászólások

Lannert Judit: Rugalmasabb napkezdés, hosszabb szünetek és több mozgás jöhet az alsó tagozatokban szeptembertől

Tizennégy pontos szakmai javaslatcsomagot kaptak az általános iskolák, amelynek célja, hogy csökkenjen az alsó tagozatos diákok terhelése, és több idő jusson mozgásra, kreatív tevékenységekre, valamint tapasztalati tanulásra. Az intézmények már a 2026/2027-es tanévtől alkalmazhatják az ajánlásokat – írta Facebook-oldalán Lannert Judit oktatási miniszter.

@eduline.hu Az első egyetemi ügyintézések között a diákigazolvány igénylése is szerepel. Bár elsőre bonyolultnak tűnhet, néhány lépésből megvan – most végigvezetünk titeket a teljes folyamaton.😉 #diákigazolvány #egyetem #neptun #eduline #foryou ♬ eredeti hang - eduline.hu