Meghosszabbodhat a tanév a H1N1 vírus terjedése miatt

Az influenzajárvány terjedése miatt Hiller István oktatási miniszter sem tartja kizártnak, hogy meghosszabbítsa a tanévet - olvasható Origo oldalán. A Népszava híreire alapozó írás szerint a vírus miatt egyre több iskolában kell szüneteltetni az oktatást. November 12-én zárta be például a kapuit a rákospalotai Meixner Általános Iskola és tart kényszerszünetet a jövő hét végéig. Az iskolában tapasztalt jelentős számú betegek között kimutatták a H1N1 vírust.

  • Edupress

Eddig Szederkényben, Móron, Lábatlanban és Verpeléten zártak be iskolákat, november 12-től pedig egy fővárosi intézmény is szünetelteti az oktatást. Az iskolában tapasztalt jelentős számú betegek között ugyanis kimutatták a H1N1 vírust. Az utolsó tanítási napon a százötvenhét gyerek közül nyolcvanan, a tizennyolc tanárból pedig nyolcan hiányoztak - számolt be Szabóné Molnár Mónika, a Meixner Általános Iskola igazgatója.

edupress

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.

Minisztérium a csömöri iskolaigazgató kinevezéséről: Lannert Judit nem gondolta meg magát, a tankerület kommunikált félre

Az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium szerint Lannert Judit nem változtatta meg a csömöri iskola igazgatójának kinevezéséről szóló korábbi döntését. A tárca lapunknak azt írta, egyetlen miniszteri döntés született Bátovszky János megbízásáról, a félreértést pedig a Dunakeszi Tankerületi Központ hibás kommunikációja okozta. A minisztérium azt is elárulta, miért hosszabbították meg egy évvel az igazgató megbízását.