Furcsa ügy miatt indított pert egy férfi az egyik japán egyetem ellen

Diszkriminációval vádol és beperelt Japánban egy női egyetemet egy férfi, akinek elutasították felvételi kérelmét.

  • MTI

A dietetikusnak készülő férfi hétfőn a fukuokai bírósághoz nyújtotta be panaszát. Egyrészt követeli, hogy engedélyezzék számára a felvételi vizsgát, másrészt az egyetemtől 660 ezer jen (1,5 millió forint) kártérítésre is igényt tart. Véleménye szerint a közintézmény megsértette a nők és a férfiak egyenlő bánásmódhoz való jogát és ezzel az ország alkotmányát. A férfi ügyvédje szerint ez az első olyan per, amely megkérdőjelezi egy állami női egyetem alkotmányosságát. 

A Fukuokai Női Egyetem az egyetlen olyan állami intézmény a tartományban, ahol dietetikusokat és táplálkozási menedzsereket képeznek. Az intézmény azzal az indokkal utasította vissza a férfi felvételi kérelmét, hogy csak nőknek engedélyezett az ott tanulás. 

"Egy állami egyetem közintézmény, amelyet az adókból tartanak fenn" - véli a visszautasított férfi. Ha kérelmét továbbra is elutasítják, akkor magánegyetemre vagy egy tartományon kívüli egyetemre kell járnia, ami jelentős többletköltségekkel járna számára. Japánban a fukuokai intézménnyel együtt jelenleg négy nagy női egyetem működik.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Nahalka István: „Ha a gyereket külön föl kell készíteni a középiskolai felvételire, akkor az nem egy jó rendszer”

Miközben évről évre hatalmas a túljelentkezés a hat- és nyolcosztályos gimnáziumokba, a PISA- eredmények alapján is a korai kiválasztás nem növeli a legjobb tanulók teljesítményét, viszont erősíti a társadalmi különbségeket. Nahalka István oktatáskutató kiemelte, hogy a hazai rendszer inkább a családi hátteret, mintsem a tehetséget jutalmazza.

@eduline.hu Évek óta, kitartóan kezdik minden szerdájukat egy közeli gyalogosátkelőn és emelik magasba a transzparenseket azok a pedagógusok, szülők, diákok és civilek, akik szerint a őket érintő társadalmi ügyekben nem történik változás – vagy legalábbis nem elég gyorsan. A legtöbben az oktatás lehetetlen helyzetét emelik ki. #zebraszerda #magyaroktatas #pedagogusok #kozoktatas ♬ original sound - eduline.hu