Több ezer forintos pénzbüntetést kaphatnak, akik ezt nem intézik el időben

Idén kezditek az egyetemet, főiskolát, de nem tudjátok, hogyan kell diákigazolványt igényelnetek? Érdemes időben elindítani az igénylést, az előző tanévre érvényesített igazolvány ugyanis csak október végéig jó. Érvényes diákigazolvány nélkül pedig nem érdemes diákjegyet venni - több ezer forintos büntetés lehet a vége.

  • Eduline
MTI Fotó: Máthé Zoltán

Elsőéves hallgatóként csak a beiratkozási procedúra után tudtok diákigazolványt igényelni.

A diákigazolvány igénylése az okmányirodában kezdődik, ahol fotót készítenek és aláírásmintát vesznek. Az ott kapott adatlappal indítható el az igénylési folyamat a Neptunban, az Ügyintézés/Diákigazolvány igénylés fül alatt.

Ha az igazolvány kész, szintén a Neptunban tájékoztatnak róla, és az intézményben átveheted.

Fontos: a tavalyi diákigazolvánnyal csak október végéig veheted igénybe a kedvezményeket, ha később is így próbálasz spórolni (érvényes diákigazolvány nélkül) több ezres büntetést kaphatsz.

Hozzászólások

Heti 20 órában maximalizálná a kötelező óraszámot a Pedagógusok Szakszervezete a szakképzésben

A szakképzésben dolgozók közalkalmazotti jogállásának visszaállítását, a tanítási évre vetített munkaidőkeret megszüntetését és átláthatóbb bérrendszer kialakítását is sürgeti a Pedagógusok Szakszervezetének szakképzési és felnőttképzési tagozata. A szervezet egy 24 pontból álló javaslatcsomagban foglalta össze azokat a problémákat, amelyek szerintük azonnali intézkedést igényelnek a szakképzésben.