Egyre több az SNI-s tanuló, miközben továbbra is kevés a praktizáló gyógypedagógus
Egy év alatt négyezerrel nőtt az általános iskolás korú SNI-s gyerekek száma, vagyis jelenleg egy fejlesztéssel foglalkozó pedagógusra körülbelül 10 gyerek jut.
Tíz napra bezárnak az afgán főváros, Kabul egyetemei, miután szunnita és síita muzulmán diákok összetűzéseiben egy...
Tíz napra bezárnak az afgán főváros, Kabul egyetemei, miután szunnita és síita muzulmán diákok összetűzéseiben egy diák meghalt és 28 megsebesült szombaton - közölték a belügyminisztériumban. "Ez egy óvintézkedés, amelynek célja az épületekben keletkezett károk kijavítása és a lelkek lecsillapítása" - mondta Szedik Szedikki belügyi szóvivő vasárnap.
Helyi idő szerint szombat délután síiták egy csoportja az egyetemi mecset előtt belekezdett az asúra vallási megemlékezésbe, amit szunniták rosszallottak. "Ezután puszta kézzel, kövekkel, botokkal estek egymásnak, mindennel, ami a kezünk ügyébe került" - folytatta a szóvivő, aki szerint "a két csoport azóta megbeszélte a dolgot", és "már nincs nagy probléma".
Szemtanúk szerint az incidens halálos áldozata úgy halt meg, hogy kidobták az ablakon az egyik kollégium harmadik emeletéről, ahol az összetűzések nagy része történt. A politikai és vallási hatóságok - köztük az Afganisztánban csekély kisebbséget alkotó síiták vezetői - a történtek után nyugalomra szólították fel mindkét közösséget.
Az asúra ünnepén Mohamed próféta unokája, Huszein halálának évfordulójáról emlékeznek meg a síiták. Huszeint és kíséretét 680-ban ölték meg az iraki Bagdadtól 110 kilométerre fekvő Kerbelánál Jazíd kalifa fegyveresei.
A tavalyi kabuli szertartáson több mint nyolcvanan haltak meg, miután egy öngyilkos merénylő felrobbantotta magát a tömegben. Idén az erős rendőri védelem gátat szabott ilyen akció megismétlődésének.
Egy év alatt négyezerrel nőtt az általános iskolás korú SNI-s gyerekek száma, vagyis jelenleg egy fejlesztéssel foglalkozó pedagógusra körülbelül 10 gyerek jut.
Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.
A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.
Több képesítési feltételt eltörölnek, az elvárt vezetői gyakorlat ideje is csökken. Hétfő este a Magyar Közlönyben kihirdették a köznevelési törvény múlt héten elfogadott módosítását, amely visszaadja az iskolaigazgatók munkáltatói jogait.
@eduline.hu Mennyiből tud ma megélni egy egyetemista? #penzugyitudatossag #szponzoralttartalom #raiffeisen #magyartiktok #fy
♬ eredeti hang - eduline.hu
Előrelépésnek tartja az iskolai autonómia szempontjából a köznevelési törvény módosítását a Civil Közoktatási Platform (CKP), ám úgy vélik, több fontos garancia továbbra is hiányzik a szabályozásból.
Elsőként az alsó tagozatos osztályokat indítanák el, és terveik között szerepel a másik két bezárt iskola újranyitása is.
A kormány hivatalosan visszavonta a Pázmány Campus beruházásának kiemelt státuszát. Pikó András, Józsefváros polgármestere szerint ezzel biztossá vált, hogy a beruházás az eredetileg tervezett formájában nem valósul meg.
Szeptember 4-ig várják az adományokat.