Egyetemek, ahova mindenkit felvesznek: angol képzés angoltudás nélkül?

A brit egyetemek kétharmada azokat a külföldi felvételizőket is felveszi, akik épphogy beszélnek angolul – adta hírül...

  • Eduline
Egyetemi előadás itthon. A magyar egyetemeken kevés a külföldi, de az angol nyelvtudás alapfeltétel
túry

A brit egyetemek kétharmada azokat a külföldi felvételizőket is felveszi, akik épphogy beszélnek angolul – adta hírül egy friss kormányzati felmérés adatait a The Telegraph.

Az intézmények 66 százaléka nem kér felsőfokú nyelvtudást, csupán egy nyelvi tesztet íratnak a diákokkal. Kiderült, hogy ezek az egyetemek összesen 4 milliárd forintnak megfelelő összeget költöttek az elmúlt tanévben a külföldi hallgatók nyelvi kurzusaira.

Szakértők szerint a lazább szabályok hátterében az áll, hogy az Európai Unión kívüli országokból jelentkező diákoktól jóval magasabb tandíjat kérhetnek el a felsőoktatási intézmények. Tavalyi adatok szerint tíz év alatt megduplázódott az intézmények külföldi diákoktól származó bevétele. Kitiltották a külföldi hallgatókat egy brit egyetemről – összefoglalónkat itt olvashatod.

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.