Alig van olyan hallgató, aki nem dolgozik az egyetem mellett
10 egyetemistából mintegy 8-nak munkája is van amellett, hogy tanul is.
A menstruációs szegénység itthon is probléma, ezen próbál enyhíteni a háromnapos kezdeményezés.
Ingyenes betéteket és tamponokat tartalmazó menstruációs segélydobozokat helyeznek az E épület női mosdóiban szeptember 26. és 28. között - olvasható a Budapesti Corvinus Egyetem oldalán.
Havi 1000-2000 forintos kiadást jelent, a Magyar Vöröskereszt felmérése szerint mégis több ezer magyar nőnek, köztük diáklányoknak is problémát okoz a menstruációs szegénység, akik így a megfelelő termékek hiányában kénytelenek napokig otthon maradni.
A probléma enyhítésére bizonyos országokban már áfamentességgel olcsóbbá tették a betéteket és tamponokat, amelyek az angol oktatási intézményekben ingyen is hozzáférhetőek, Skóciában pedig - a világon először - 2020-ban megszavazták, hogy az összes nő számára ingyenesek legyenek.
Ezek mintájára a BUdapesti Corvinus Egyetemen is arra törekednek, hogy ingyenes higiéniás termékeket biztosítsanak a hallgatóknak.
A BleedAid nevű akció a döntési technikák nevű tárgy keretein belül valósul meg, egyelőre csak 3 napon keresztül, a későbbiekben viszont állandó jelleggel szeretnék segíteni az egyetem azon hallgatóit, akiknek szüksége lenne betétekre vagy tamponokra.
10 egyetemistából mintegy 8-nak munkája is van amellett, hogy tanul is.
Még mintegy három hét van hátra a 2025/2026-os tanévből, de már most sok iskolában 30-33 fokos tantermekben írják az utolsó témazárókat a diákok. A szellőztetés, a sötétítő, és a kereszthuzat a helyzeten nem sokat segít, klíma a visszajelzések alapján csak kevés helyen van. Ráadásul jogszabályok nem foglalkoznak azzal, hogy legfeljebb hány fok lehet a tanteremben.
Fontos kérdésre válaszolunk.
Miután tárgyalt a magyar kormánnyal, Ursula von der Leyen többek között azt is bejelentette, hogy a magyar egyetemisták ismét részt vehetnek az Erasmusban a következő tanévtől.
A miniszterelnök szerint ez nem azt jelenti, hogy a hazai, modellváltott felsőoktatási intézmények állami gyámság alá kerülnek.
A vezetőváltás egybeesik azzal, hogy a kormány felülvizsgálná a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. A KK azt közölte, hogy tudomásul veszik a vizsgálatot elrendelő kormányzati döntést, és minden segítséget megadnak az ellenőrzésekhez.
Az idei évben közel 450 iskolaigazgatói megbízás jár le, a következő hetekben pedig döntések születnek arról, kik vezetik majd ezeket az intézményeket szeptembertől. Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter bejelentette, hogy a jövőben ismét szerepet kapnak a tantestületek az igazgatói pályázatok véleményezésében.