Több miniszterelnök is ezt a szakot végezte el, jövőre a Corvinus is elindítja

Két új alapszak indul jövő ősszel a Budapesti Corvinus Egyetemen, a Data Science in Business mellett lehet majd felvételizni a Philosophy, Politics and Economics képzésre is.

  • Eduline

Az egyetem oldala Szántó Richárdot, a Corvinus alapképzésekért felelős dékánját idézi, aki a Philosophy, Politics and Economics képzésről azt mondta, körülbelül 100 éve kezdték ezt a három területet együtt oktatni az Oxfordi Egyetemen, ott vannak a legnagyobb hagyományai a képzésnek. Oxfordban végezte el ezt szakot például David Cameron, Nagy-Britannia korábbi miniszterelnöke, Tony Abbott, Ausztrália korábbi miniszterelnöke, sőt még Bill Clinton, az Amerikai Egyesült Államok korábbi elnöke is elkezdte a képzést, amelyet – fogalmazott a dékán – egyik ismerőse tréfásan „miniszterelnök-képzőnek” hív.

Közép-Európában csak néhány helyen érhető el a hat évfolyamos képzés, amelynek a második felében a hallgatók specializációt választanak, összesen kettőt.

A másik új szak a Data Science in Business, amely három alappillérből áll – a módszertani láb a matematikai és a statisztikai alapokat foglalja magában, egy másik az informatikai ismereteket, a harmadik pedig az üzleti tudást.

Hozzászólások

Miközben a világ még vitázik, Kína már lépett: ezrével szünteti meg az egyetemi szakokat az AI miatt

Itthon javában zajlik az egyetemi felvételi, és rengetegen törik a fejüket, melyik szak ígér biztos jövőt – a világ nagy része még csak azon gondolkodik, hogyan szabjon utat a mesterséges intelligenciának a felsőoktatásban, és hol kellene gátat vetnie neki, hiszen sokakban él a félelem, hogy az AI a gazdaságtól a kultúráig egyszerűen mindenen átgázol. Kína azonban nem várakozik: négy év alatt 12 000, elavultnak ítélt képzést zárt be, és helyettük 10 200 új, túlnyomórészt AI-hoz és robotikához kötődő szakot indított.